Gyges Classic

Gigamic

  • Format: 28.0x28.0cm
  • Oprawa: Kartonowa
Wysyłka:
Niedostępna
Cena
99,90 PLN
Nasza cena
84,65 PLNGracze powinni usiąść po przeciwnych stronach planszy i rozdzielić po równo między sobą wszystkie piony. Każdy gracz otrzymuje 2 potrójne, 2 podwójne oraz 2 pojedyncze piony. Na zmianę w turach gracze rozkładają po jednym ze swoich 6 pionów, umieszczając je w dowolny sposób na sześciu polach, na swojej linii startu.

Piony nie należą do żadnego z graczy, a każdy gracz wykonuje ruch poruszając piony, które znajdują się najbliżej niego! Zaczyna gracz, który pierwszy ustawił pion na planszy, następnie gracze na zmianę w turach poruszają po jednym pionie. Gracz musi wybrać pion, który znajduje się najbliżej niego
i pochodzi z linii znajdującej się najbliżej gracza.

Piony poruszają się do przodu, do tyłu i na boki z jednego pola na drugie, odpowiednio do swojego rozmiaru: pojedynczy pion porusza się o jedno pole, podwójny pion porusza się o dwa pola, a potrójny pion porusza się o trzy pola. Pionek może zmieniać kierunek w trakcie ruchu.

Wygrywa gracz, który jako pierwszy wprowadzi pion na pole "mety", znajdujące się po przeciwnej stronie planszy. "Meta" może zostać osiągnięta bezpośrednio z każdego pola na ostatniej linii. Pionek musi dotrzeć na metę w ramach swojego pełnego ruchu.

Gigamic jest znany ze znakomitych gier logicznych, których wykonanie stoi na najwyższym poziomie. Gyges potwierdza tę tezę w stu procentach. Świetne wykonanie, proste zasady i znakomita zabawa!

PUDEŁKO ZAWIERA:

plansza do gry
12 drewnianych pionów
woreczek
instrukcja

Gatunek: gry planszowe
Rodzaj gry: logiczne
Liczba graczy: 2
Wiek graczy: od 8 lat
Czas gry: 10 - 20 min.

Szczegóły

Tytuł: Gyges Classic
Producent: Gigamic
Kod paskowy: 3421271303213
Języki: polski
Rok wydania: 2011
Format: 28.0x28.0cm
Oprawa: Kartonowa
Waga: 0.93 kg

Recenzje