Gra Fort (84666)
od 10 lat

Portal Games

Wysyłka:
Niedostępna
Sugerowana cena
108,21 PLNGra Fort

FORT to zabawna, szybka gra karciana Granta Rodieka (Hocus, Farmageddon, Imperius) i wydawnictwa Leder Games (Root, Oath), w której przeniesiemy się w czasy beztroskiego dzieciństwa! Wcielając się w szalone dzieciaki, będziemy jeść pizzę, zdobywać nowych przyjaciół i budować forty, walcząc o tytuł najfajniejszego szkraba na dzielnicy! Gra wykorzystuje mechaniki budowania i zarządzania talią. Każdą kartę będziemy mogli wykorzystać na kilka sposobów, wykonując własna akcje bądź naśladując ruchy przeciwników. Jaką strategię obierzesz? Własną ścieżkę czy podążanie za innymi dzieciakami? Tylko uważaj! Jeśli nie wykorzystasz wszystkich swoich kart, pozostali gracze będą mogli ci je buchnąć! W końcu, jeśli nie bawisz się ze swoimi kolegami, czemu oni mieliby się z tobą kumplować?

Czas na zabawę!
Szkoła się skończyła, pora na zabawę! Dzieciaki z całej dzielnicy rwą na podwórko. Chcą wszamać jak najwięcej pizzy, zdobyć nowych kumpli i zbudować potężne forty! Wśród nich jesteś ty, żądny uznania brzdąc. Czy będziesz naśladował swoich przyjaciół? A może podążysz własną ścieżką, stając się obiektem podziwu i zazdrości dla rówieśników?

Przebieg tury
Tura każdego gracza składa się z pięciu faz. Podczas Zbierania Ekipy czyścimy Podwórko ze wszystkich zagranych przez siebie kart w poprzedniej turze. Następnie zagrywamy kartę ze swojej ręki, wykonując jedną lub dwie znajdujące się na niej akcje. W czasie Werbunku zabieramy jedną z kart Dzieciaka ze środka stołu albo dowolną kartę z Podwórka innego gracza. W fazie Odrzucenia odkładamy wszystkie zagrane karty na stos kart odrzuconych, a te, których nie zagraliśmy, wykładamy na Podwórko. Na koniec dobieramy na rękę nowe karty ze swojej talii.

Lider
Lider to nic innego jak gracz, który aktualnie rozgrywa swoją turę. Na każdej karcie znajdują się dwie akcje: akcja Publiczna i akcja Prywatna. Kiedy Lider zagrywa kartę, pozostali gracze mogą go naśladować, wykonując akcję Publiczną z zagranej przez niego karty. Aby to zrobić, muszą wpierw odrzucić z ręki jedną kartę o symbolu pasującym do symbolu zagranej karty. I tak, możemy naśladować tylu liderów, ilu chcemy, dopóki nie nadejdzie nasza tura!

FORT
Fort to chyba najważniejszy element całej gry, w końcu każdy dzieciak marzy o własnej twierdzy! Wszyscy gracze rozpoczynają rozgrywkę z Fortem na poziomie 0. Jego rozbudowa jest bardzo istotna, bo pod koniec gry poziom Fortu przełoży się na Punkty Zwycięstwa, a w międzyczasie zwiększy pojemność naszych Plecaków i Czatowni. W Plecaku przechowujemy zasoby, a w Czatowni możemy umieścić cenne karty z ręki, których nie chcemy wyrzucić na Podwórko. Fort rozbudowujemy, płacąc określoną liczbę zasobów za każdy kolejny jego poziom.

Atuty:

  • Gra autorstwa Granta Rodieka (Hocus, Farmageddon, Imperius) i wydawnictwa Leder Games (Root, Oath);
  • Szybka, interakcyjna karcianka, z kreskówkową szatą graficzną i machaniką budowania talii;
  • Przenieś się w czasy beztroskiego dzieciństwa, zbuduj własny fort i zawalcz o miano najfajniejszego szkraba na dzielnicy!

od 10 lat

Szczegóły

Tytuł: Gra Fort (84666)
Podtytuł: od 10 lat
Wydawnictwo: Portal Games
Kod paskowy: 5902560384666

Recenzje