Przejmująca opowieść polskiego dziecka, ofiary sowieckich deportacji
Bestseller – ponad 44 tysiące egzemplarzy łącznego nakładu!!!
Bestseller – ponad 44 tysiące egzemplarzy łącznego nakładu!!!
Autor był małym chłopcem, gdy w maju 1940 roku wraz z matką i rodzeństwem deportowano go na sowiecką Syberię. Jego ojciec, oficer Wojska Polskiego, wzięty do niewoli przez Armię Czerwoną, zginął jako jedna z tysięcy ofiar zbrodni katyńskiej. Rozdzielenie rodziny i wysiedlenie zapoczątkowało dziesięcioletnią tułaczkę. Skrajnie trudne warunki życia w Kazachstanie, głód, karkołomna ucieczka z ZSRR, śmierć matki, obozy dla uchodźców, rodziny zastępcze – tę drogę, tak jak Autor, przeszło tysiące Polaków. W pasjonujących wspomnieniach Wiesław Adamczyk oddaje głos ofiarom sowieckiego barbarzyństwa. Bezkompromisowa, przejmująca opowieść jest zapisem utraty dziecięcej niewinności i zmagań z rozpaczą, przez które przechodził mały chłopiec.
W opracowaniach dotyczących II wojny światowej często przemilcza się tę mroczną kartę europejskiej historii, pozostającą w cieniu Holokaustu. Wydarzenia na niej zapisane wciąż jeszcze czekają, by w pełni oddać im historyczną sprawiedliwość.
„Znam wiele opisów syberyjskiej odysei oraz innych zapomnianych wojennych dziejów. Żaden jednak nie jest bardziej pouczający, wzruszający i piękniej napisany niż Kiedy Bóg odwrócił wzrok”. - z Przedmowy Normana Daviesa
Wiesław Adamczyk mieszka w Stanach Zjednoczonych. Jest emerytowanym chemikiem oraz doradcą podatkowym. A także uznanym sportowym brydżystą. Kilkukrotnie odwiedził Polskę, promując swoje bestsellerowe wspomnienia.
Szczegóły
Tytuł: Kiedy Bóg odwrócił wzrokAutor: Wiesław Adamczyk
Wydawnictwo: Rebis
Kod paskowy: 9788381885799
ISBN: 978-83-8188-579-9
Tłumacz: Ledóchowicz Ewa
Rok wydania: 2022
Ilość stron: 352
Format: 22.5 x 15.0 cm
Oprawa: Miękka
Recenzje
Informacje:
Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także:
Traktory i kombajny PRL-u
Księży Młyn
Patrz, jak spadam
Rebis
Słuchaj, jak szepczę
Rebis
Ogniste serca
Novae Res
Więcej niż klub
Literatura
Mocarne maszyny
Mamania
Dzieci gotują zimą
Demart
Sekretne życie drzew
Jedność
Dzieci gotują słodkości
Demart
Jano i Wito jadą autem
Mamania
Piłka w grze
Dwie Siostry