Wendy Mitchell miała 58 lat, kiedy zdiagnozowano u niej demencję o wczesnym początku. Jej umysł zalały fale obrazów osób w ostatnim stadium otępienia – bez pamięci, bez świadomości, bez szans i nadziei.
Czy jej codzienność też tak będzie wyglądać? Co sama może zrobić, żeby dobrze przeżyć resztę życia?
„Co chciałabym, żeby ludzie wiedzieli o demencji” to z jednej strony niosące nadzieję zapiski z prób poukładania sobie życia na nowo, a z drugiej niezwykle wartościowa wiedza o demencji, która przyda się zarówno osobom chorym, jak i ich opiekunom, rodzinie, przyjaciołom, a także pracownikom ochrony zdrowia. Autorka szczerze dzieli się trudnościami, z jakimi przyszło jej się mierzyć, opisuje, jak demencja wpływa na jej sposób myślenia, odczuwanie emocji, wzrok, słuch i orientację w przestrzeni. Pokazuje, jak radzi sobie z codziennością i co jej pomaga w utrzymaniu samodzielności, podpowiada rozwiązania, które ułatwią życie osobom z demencją na poziomie rodzinno-domowym, i sugeruje, jakie zmiany przydałyby się przy projektowaniu przestrzeni publicznej, aby była dla nich przyjazna.
O autorce:
Przez dwadzieścia lat pełniła funkcję kierowniczki zespołu w National Health Service. Po otrzymaniu diagnozy postanowiła poświęcić się szerzeniu świadomości na temat demencji oraz pokazywaniu innym chorym, że ich życie nie kończy się w momencie diagnozy. Jest ambasadorką Brytyjskiego Stowarzyszenia na Rzecz Walki z Chorobą Alzheimera, a w 2019 roku otrzymała doktorat honoris causa Uniwersytetu w Bradford za swój wkład w prowadzone badania naukowe. Ma dwie córki i mieszka w Yorkshire.
„Lektura obowiązkowa”.Sunday Times Magazine
„Księga nadziei”.
Observer
„Musisz to przeczytać. Polecam z całego serca”.
Michael Ball, aktor
Kraj produkcji:
Producent:
Grupa Wydawnicza Relacja sp. z o.o.
ul. Marszałkowska 4/5
00-590 Warszawa (PL)
tel: +48 504840142
email: [email protected]
Szczegóły
Tytuł: Co chciałabym, żeby ludzie wiedzieli o demencjiAutor: Wendy Mitchell
Wydawnictwo: Relacja
ISBN: 9788367555203
Rok wydania: 2023
Ilość stron: 286
Format: 14x20.5
Oprawa: okładka miękka
Waga: 0.32 kg
Recenzje
Informacje:
Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także:
Do cna
Muza
Demencja
Podróż do nieznanych światów
Podróż do nieznanych światów
Copernicus Center Press
Na uwięzi
Muza
Zima zasypie miłością
Czwarta Strona
Żona lekarza
Filia
Wyrok namiętności
Czwarta Strona
Alchemia. Powieść biograficzna o Marii Skłodowskiej-Curie
Znak Literanova
Leśne pejzaże. Tom 2. Piastunka letnich snów
Czwarta Strona
Zemsta rodziców
Filia

.jpg)











