Wychowanie dzieci i młodzieży jest procesem niezwykle odpowiedzialnym, złożonym, a niekiedy obciążającym opiekunów. Doświadczanie przez nich niepewności w niestabilnych czasach komplikuje próbę udzielenia odpowiedzi na pytanie, do jakiej rzeczywistości przygotować najmłodsze pokolenia i jak je wspierać w radzeniu sobie z problemami.
W monografii przeanalizowano najważniejsze konteksty rozwoju i wychowania dzieci i młodzieży, a zatem rodzinę, szkołę i rynek pracy, wskazując zarówno na tkwiący w nich potencjał, jak i ewentualne zagrożenia. Dokonano także przeglądu problemów dzieci i młodzieży (wrażliwość i labilność emocjonalna, niepewność własnej seksualności, trudności w komunikowaniu swoich potrzeb i komunikowaniem się z innymi osobami oraz zaangażowanie w świat wirtualny). Wskazano ponadto niekonstruktywne drogi i rozwiązania, które podejmują młodzi ludzie w procesie radzenia sobie ze swoimi trudnościami i zaproponowano sposoby (samo)pomocy przydatne w zmaganiu się z nimi.
Lektura książki zachęci teoretyków i badaczy do pogłębiania wiedzy w zakresie problematyki wychowania najmłodszych pokoleń i projektowania badań pomocnych w konstruowaniu coraz bardziej efektywnych form wsparcia dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów.
Kraj produkcji: Polska
Producent:
Difin sp. z o.o.
ul. Kostrzewskiego 1
00-768 Warszawa (Polska)
tel: 228514561
email: info@difin.pl
Szczegóły
Tytuł: Wyzwania wychowania w świetle problemów dzieci i młodzieżyAutor: Beata Ziółkowska, Magdalena Miotk-Mrozowska, Jarosław Ocalewski
Wydawnictwo: Difin
Seria: ENGRAM
ISBN: 9788382702088
Języki: polski
Rok wydania: 2023
Ilość stron: 286
Format: 16.0x23.5cm
Oprawa: Miękka
Waga: 0.44 kg
Recenzje
Informacje:
Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także:
LEGO w terapii autyzmu
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Kodowanie jest fajne 8-13 lat
Love Books
Fake news
Geneza, istota, przeciwdziałanie
Geneza, istota, przeciwdziałanie
Wydawnictwo Naukowe PWN
Fake newsy. Inwazja morderczych majtek!
Nasza Księgarnia
Współpraca środowisk: szkolnego i rodzinnego...
Uniwersytet Śląski
Jak pokolorować szkołę
Mamania
Psychologia edukacji
Wydawnictwo Naukowe PWN