Montessori. Przyroda tu i tam. Karty sensoryczne z książeczką. Kapitan Nauka
Wiek: 2+

Edgard

  • Rok wydania: 2024
  • Format: 21.5 x 21.5 x 5 cm
Wysyłka:
1-3 dni robocze + czas dostawy
Sugerowana cena
49,90 PLN
Nasza cena
35,89 PLN
Oszczędzasz 29%
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 35,89 zł

Montessori. Przyroda tu i tam. Książeczka i karty sensoryczne to pomysły na montessoriańskie aktywności, które zachęcają dziecko do poznawania otaczającego je świata natury: zwierząt, roślin, owoców i warzyw. Dzięki nim maluch zapamięta ich nazwy, charakterystyczne cechy oraz wskaże, gdzie rosną.

W zestawie znajduje się 35 dwustronnych kolorowych kart z realistycznymi ilustracjami, które pozwalają obserwować kształty, kolory oraz zgadnąć, co można z nich zrobić.

Książka – poradnik dla rodziców, opracowana przez Katarzynę Dołhun, certyfikowaną nauczycielkę metody Montessori, zawiera wskazówki, w jaki sposób harmonijnie wspierać umiejętności dziecka z wykorzystaniem założeń tej metody oraz uwzględnieniem faz wrażliwych, czyli okresów, w których dziecko z zaangażowaniem zapamiętuje nowe informacje oraz uczy się szybko i bez wysiłku.

Karty sensoryczne są inspirowane założeniami metody Montessori
  • Realistyczne rysunki umieszczone na białych tłach ułatwiają dzieciom skupienie uwagi na szczegółach i zachęcają do uważnej obserwacji natury.
  • Lakier strukturalny znajdujący się na niektórych elementach obrazków zachęca do wodzenia po nich paluszkami. Dzięki temu pobudzany jest zmysł dotyku oraz wzrasta zainteresowanie kolorami, kształtami i fakturami.
  • Czcionka bezszeryfowa zastosowana w podpisach pod obrazkami ułatwia pierwsze kroki
  • w nauce czytania, zwłaszcza starszym przedszkolakom oraz dzieciom z ryzykiem dysleksji.
  • Zabawy o różnym stopniu trudności pozwalające obserwować elementy przyrody, czytać podpisy pod obrazkami, łączyć je na zasadzie skojarzeń oraz odgadywać ich charakterystyczne cechy rozwijają wiedzę o świecie, umiejętność myślenia logicznego oraz rozumienia relacji przyczynowo-skutkowych.
Okiem Eksperta

Montessori wierzyła, że dzieci lubią być blisko natury, która je otacza. Dlatego zachęcajmy je do spotkań z przyrodą, które będą angażować zmysły wzroku, dotyku, słuchu i węchu, oraz do zabaw z pomocami, takimi jak te karty. Przedstawione na nich realistyczne ilustracje stanowią doskonałe uzupełnienie wiedzy o otaczającym świeci.

Joanna Maghen - założycielka i dyrektorka Polskiego Instytutu Montessori, prezeska Polskiej Rady Montessori

Metoda Montessori powstała w wyniku długoletnich obserwacji rozwoju małych dzieci. Jej autorką jest Maria Montessori, włoska pedagożka i pierwsza w historii Włoch lekarka.

Podstawowe zasady metody to m.in.:
  • poznawanie świata wszystkimi zmysłami,
  • nauka oparta na zabawie i doświadczeniu,
  • rozwój samodzielności.
Publikacje z serii Montessori zostały wyprodukowane w Polsce z najwyższą troską o bezpieczeństwo najmłodszych.

Kapitan Nauka to marka, która powstała dzięki rodzicom poszukującym mądrej, pełnej radości, ale i wymagającej rozrywki dla dzieci. Skupiamy się na zagadkach, grach, puzzlach i książeczkach, które uczą przez kreatywną zabawę i wspomagają rozwój dziecka.

Produkty Kapitana Nauki dostosowane są do potrzeb dzieci od narodzin do 11. roku życia. Stymulują rozwój kluczowych umiejętności, takich jak koncentracja, pamięć, spostrzegawczość, myślenie logiczne, kreatywność. Są świetną alternatywą dla smartfona czy komputera, a czas spędzony przy wspólnych rozgrywkach, w gronie rodziny lub rówieśników wzmacnia więzi i umiejętności komunikacyjne.

Autorzy

Katarzyna Dołhun – dyrektor pedagogiczny przedszkola językowego, metodyk, certyfikowany nauczyciel pedagogiki Marii Montessori, lektor języka angielskiego i niemieckiego.

Ula Marzec – ilustratorka, artystyczna dusza, architekt krajobrazu, tworzy @umilustracje, pasjonatka psychologii. W wolnym czasie uwielbia czytać i pielęgnować ogród, szczęśliwa żona i mama.

Szczegóły

Tytuł: Montessori. Przyroda tu i tam. Karty sensoryczne z książeczką. Kapitan Nauka
Podtytuł: Wiek: 2+
Autor: Katarzyna Dołhun, Ula Marzec
Wydawnictwo: Edgard
Seria: Kapitan Nauka
Kod paskowy: 9788368044133
ISBN: 978-83-68044-13-3
Rok wydania: 2024
Format: 21.5 x 21.5 x 5 cm

Recenzje