Król Maciuś Pierwszy. Kolorowa Klasyka

Greg

  • Rok wydania: 2024
  • Format: 17.0 x 24.5 cm
  • Oprawa: Miękka
Wysyłka:
Jutro (poniedziałek 2024-12-23)
Sugerowana cena
19,81 PLN
Nasza cena
14,53 PLN
Oszczędzasz 27%
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 12,97 zł

Król Maciuś Pierwszy w serii Kolorowa Klasyka to najpiękniejsze kolorowe wydanie tej powieści na rynku! Książka zawiera wspaniałe, barwne ilustracje, jej atutem jest duża, ułatwiająca szybkie czytanie czcionka. Edycja na szlachetnym papierze, bardzo trwała i estetyczna. Wydanie zawiera pełny tekst utworu, bez skrótów i cięć w treści. Wydanie to nie zawiera opracowania.

Czy dzieci mogą naprawić świat dorosłych?

Zostać królem i urządzić świat według swoich zasad i pragnień - to marzenie wielu z nas pamięta z własnego dzieciństwa. I właśnie o tym, co się stało, gdy królem został mały chłopiec, opowiada książka Król Maciuś Pierwszy. Reformy małego władcy miały przynieść dzieciom radość i szczęście, zaprowadzić w państwie sprawiedliwość, przynieść dobro i zapobiec złu. Czy się udały? Czy dzieci są w stanie naprawić świat dorosłych? Czy w rządzeniu państwem można kierować się dobrocią, altruizmem, szlachetnością? Odpowiedź na te pytania zaskoczy zarówno małego, jak i dorosłego czytelnika.

Pamiętajmy, że dzieci nie rozumują jak dorośli...

Autor napisał tę powieść z perspektywy dziecka, którą rozumiał jak nikt inny. Wiedział, że dzieci nie rozumują jak dorośli, a dorośli nie rozumują jak dzieci. To naturalne i tak właśnie ma być. Nie jest to jednak książka przeznaczona tylko dla dzieci - powinni ją przeczytać także, a może przede wszystkim dorośli, którzy zapomnieli, jak to jest być dzieckiem. A najlepiej przeczytać ją razem z dzieckiem. Choć powieść powstała w latach międzywojennych, opowiada o sprawach, które nie przemijają: o odpowiedzialności i konsekwencjach, które rodzą nasze decyzje, o obecności zła w świecie, o dziecięcym pragnieniu nieograniczonej zabawy i swobody, wreszcie o prawie dziecka do pomyłki i uczenia się na błędach.

Korczak - wielki pedagog i przyjaciel dzieci


Autorem Króla Maciusia Pierwszego jest Janusz Korczak, wielki przyjaciel dzieci, przedwojenny pedagog, lekarz, założyciel i dyrektor Domu Sierot dla dzieci żydowskich w Warszawie, działacz społeczny, pisarz. Całe życie poświecił dzieciom - obserwował i badał ich rozwój psychofizyczny, jako jeden z pierwszych uświadamiał społeczeństwu, że dziecko to taki sam człowiek jak dorosły tylko mniejszy, upominał się o podstawowe prawa dziecka: do miłości, do szacunku, do akceptacji. Był twórcą koncepcji pedagogicznej, opartej na partnerstwie wychowanka i wychowawcy. Jego poglądy na wychowanie były wynikiem nie tyle studiów czy badań naukowych, co praktyki codziennego towarzyszenia dzieciom w ich problemach, cierpieniach, sukcesach i porażkach. Swoje oddanie sprawie małego człowieka Janusz Korczak potwierdził nie tylko całym swoim życiem, ale także śmiercią - jak wiemy towarzyszył swoim podopiecznym z żydowskiego Domu Sierot do końca, idąc z nimi do komory gazowej w obozie zagłady w Treblince, chociaż miał możliwość ocalenia życia.
Klasyka dla dzieci i rodziców

Powieść dla dzieci Król Maciuś Pierwszy Janusza Korczaka została wydana w znanej i bardzo cenionej serii Kolorowa Klasyka. Poręczny format, kolorowe ilustracje, elegancki papier sprawiają, że jest to pozycja wyjątkowa w rodzinnej biblioteczce. Jej wyjątkowość z jednej strony polega na starannym i nowoczesnym opracowaniu graficznym, a z drugiej - na uniwersalnej wartości wychowawczej i pedagogicznej, na przesłaniu, do którego powinien co pewien czas wracać każdy nauczyciel i wychowawca oraz każdy rodzic. Warto sięgnąć do klasyki i zapoznawać z nią dziecko.

Kraj produkcji: Polska

Producent:
Wydawnictwo GREG sp. z o.o.
ul. Klasztorna 2b
31-979 Kraków (Polska)
tel: 126801550
email: greg@greg.pl


Szczegóły

Tytuł: Król Maciuś Pierwszy. Kolorowa Klasyka
Autor: Janusz Korczak
Wydawnictwo: Greg
Seria: Kolorowa Klasyka
Kod paskowy: 9788375178586
ISBN: 978-83-7517-858-6
Rok wydania: 2024
Ilość stron: 272
Format: 17.0 x 24.5 cm
Oprawa: Miękka

Recenzje