Celem monografii jest przybliżenie historii polskiej myśli kryminologicznej na przestrzeni XIX i XX wieku oraz ukazanie dorobku polskich naukowców zajmujących się kryminologią i prawem karnym. Opracowanie stanowi efekt realizacji przez zespół Olsztyńskiej Szkoły Ekokryminologii grantu „Interdyscyplinarne Forum Doskonałości Naukowej. Konkurencyjność – Mierzalność – Innowacja. Umiędzynarodowienie dziedzictwa polskiej myśli kryminologicznej i zwiększenie rozpoznawalności jej osiągnięć” finansowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego z programu „DIALOG”. Autorami poszczególnych rozdziałów monografii są zarówno doświadczeni przedstawiciele nauki, jak i jej początkujący adepci.
Monografia skierowana jest zarówno do prawników – teoretyków i praktyków, kryminologów, socjologów, a także studentów prawa, kryminologii i socjologii oraz aplikantów sądowych, prokuratorskich, radcowskich i adwokackich. Opracowanie jest obowiązkową lekturą dla wszystkich zainteresowanych historią i dorobkiem polskiej myśli kryminologicznej.
Publikacja finansowana w ramach programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „DIALOG” w latach 2019–2023. Projekt „Interdyscyplinarne Forum Doskonałości Naukowej. Konkurencyjność – Mierzalność – Innowacja. Umiędzynarodowienie dziedzictwa polskiej myśli kryminologicznej i zwiększenie rozpoznawalności jej osiągnięć” (nr umowy DIALOG 0071/2019).
Producent:
DIFIN Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
ul. F. KOSTRZEWSKIEGO 1
00-768 Warszawa (PL)
tel:
email: [email protected]
Szczegóły
Tytuł: Dzieje polskiej myśli kryminologicznejPodtytuł: Stan badań w stulecie niepodległości
Autor: Wiesław Pływaczewski, Joanna Narodowska, Maciej Duda, Buczyński Szymon Michał, Artur Kotowski
Wydawnictwo: Difin
ISBN: 9788382703740
Języki: polski
Rok wydania: 2025
Ilość stron: 330
Oprawa: Miękka
Redakcja: Difin