Riad Sattouf, autor głośnego „Araba przyszłości”, powraca do historii swojej wielokulturowej rodziny, by tym razem pokazać ją oczami młodszego brata, który został porwany przez ojca, stracił kontakt z matką i rodzeństwem, a resztę dzieciństwa spędził w Syrii. Czym różni się jego opowieść od tego, co zapamiętał Riad?
„Ja, Fadi. Porwany brat” to oryginalna kontynuacja autobiograficznego komiksu Riada Sattoufa, w którym opowiadał on o swoim dzieciństwie spędzonym w cieniu trzech dyktatorów – Mu'ammara al-Kadafiego, Hafiza al-Asada i własnego ojca. Tym razem prezentuje tę historię z perspektywy porwanego przez ojca brata.
„Arab przyszłości” to prawdziwa historia pewnej ekscentrycznej rodziny, pokazująca zaskakujący, pełen niuansów i absurdów obraz Bliskiego Wschodu. Kipiący życiem i nie stroniący od czarnego humoru komiks to popis niesamowitego talentu Riada Sattoufa i dzieło, które już dziś porównuje się do „Mausa” Arta Spiegelmana i „Persepolis” Marjane Satrapi.
Producent:
Kultura Gniewu Paweł Tarasiewicz
Bartoszycka 10
04-923 Warszawa (PL)
tel:
email: [email protected]
Szczegóły
Tytuł: Arab Przyszłości. Ja, Fadi. Porwany brat Tom 1 (1986-1994)Autor: Riad Sattouf
Wydawnictwo: Kultura gniewu
Kod paskowy: 9788368331271
Języki: polski
Rok wydania: 2025
Ilość stron: 140
Format: 17.0x24.0cm
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Waga: 0.316 kg