Raport Projektu Manhattan, kompleksowo i beznamiętnie dokumentujący przebieg ataku na Hiroszimę i Nagasaki oraz skutki zrzucenia bomb atomowych na te miasta. Jest to opracowanie, które z zimną, naukową precyzją przedstawia zarówno zniszczenia materialne, jak i niewyobrażalne straty ludzkie – bezpośrednie oraz te, które uwidoczniły się w kolejnych dniach. Publikacja ta, pełna szczegółowych danych statystycznych i chłodnych analiz, przez swój racjonalizm i pragmatyzm mrozi krew w żyłach. Pokazuje, w jaki sposób zastosowanie metod naukowych pozwoliło na zwiększenie skali zniszczeń.
Końcowa część raportu to wstrząsające świadectwo niemieckiego jezuity Johannesa Siemesa, który jako naoczny świadek przeżył atomowy atak na Hiroszimę w sierpniu 1945 roku. Z perspektywy znajdującego się cztery kilometry od epicentrum eksplozji domu zakonnego, Siemes przedstawia nie tylko szczegółową relację z samego ataku, ale także jego dramatyczne następstwa. Precyzyjne obserwacje dotyczące zarówno fizycznych zniszczeń, jak i ludzkich tragedii, uzupełnione o analizę reakcji japońskiego społeczeństwa na katastrofę, czynią to świadectwo bezcennym dokumentem historycznym.
To niezwykle ważna pozycja dla wszystkich zainteresowanych historią II wojny światowej, etyką wojny oraz skutkami użycia broni masowego rażenia.
Producent:
Audiobook.pl Sp. z o.o.
ul. Redutowa 27
05-500 Piaseczno (PL)
tel: +48 781 776 894
email: [email protected]
Szczegóły
Tytuł: Ataki atomowe na Hiroszimę i Nagasaki (Audiobook)Autor: The Manhattan Engineer District
Wydawnictwo: Storybox
Kod paskowy: 9788384122013
Języki: polski
Rok wydania: 2025
Typ głównego nośnika: ACM