Wszystko jak leci. Polski pop 1990-2000

Czarne

  • Rok wydania: 2025
  • Format: 13.3 x 21.5 cm
  • Oprawa: Twarda
Wysyłka:
Jutro (środa 2025-09-10)
Sugerowana cena
79,91 PLN
Nasza cena
55,59 PLN
Oszczędzasz 31%
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 55,59 zł



„Byliśmy trochę oszołomami: skoro mamy nowe czasy i wszystko jest możliwe, to robimy” – mówi jeden z bohaterów książki Wszystko jak leci. Z transformacyjnego oszołomienia można żartować, lecz problemy rynku muzycznego tamtych lat nie zawsze należały do zabawnych. To były wielkie zmiany, wielkie marzenia i – często – wielkie rozczarowania. Wszyscy szukali swojego miejsca w kapitalistycznym wyścigu, który właśnie wystartował.

Autor oddaje głos ludziom tworzącym popowy rynek muzyczny lat dziewięćdziesiątych: założycielom firm fonograficznych, których entuzjazm miał przegrać z wielkimi zachodnimi korporacjami, dziennikarzom „Rock’n’Rolla", „Gazety Wyborczej”, „Brumu” i „Machiny” czy twórcom pierwszych komercyjnych stacji radiowych. To również opowieść o największych ówczesnych gwiazdach, z których tylko nieliczne utrzymały się do dzisiaj na powierzchni, o ich sukcesach i porażkach, kuluarowych rozgrywkach.

Tomasz Lada stworzył wciągającą historię mówioną o czasach, kiedy – parafrazując Anitę Lipnicką – wszystko się mogło zdarzyć.

Kraj produkcji: PL

Producent:
Wydawnictwo Czarne Sp. z o.o.
Wołowiec 11
38-307 Sękowa (PL)
tel: +48 515 274 298
email: [email protected]


Szczegóły

Tytuł: Wszystko jak leci. Polski pop 1990-2000
Autor: Tomasz Lada
Wydawnictwo: Czarne
Seria: Poza serią
ISBN: 9788383961491
Języki: polski
Rok wydania: 2025
Ilość stron: 472
Format: 13.3 x 21.5 cm
Oprawa: Twarda
Kraj produkcji: PL

Recenzje

Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także: