Pod koniec 1980 roku na Wrocławskiej dzielnicy Krzyki kilku młodzieńców zakłada zespół punk rockowy o nazwie Sedes. Zespół po kilku kosmetycznych zmianach składu zaczyna grać koncerty biorąc udział m.in. w przeglądzie „Muzyczny Start” we Wrocławskim Parku Południowym.
W ciągu następnych kilkunastu miesięcy staje się najważniejszym zespołem punk rockowym, tak we Wrocławiu, jak i na całym Dolnym Śląsku. W 1984 szeregi zespołu opuścił „Kucharz”, a na jego miejsce dołączył gitarzysta Sławomir Celej. Do zespołu dołączył również basista Dariusz „Maju” Maj. Materiał zawarty na płycie jest historycznym zapisem działalności zespołu i jego występów na dwóch kolejnych festiwalach Fmr Jarocin 1983/1984. Po latach okazuje się że dla wielu osób ten zespół w tamtym składzie jest jednym z najważniejszych zespołów Punk w Polsce.
W latach 1980-1984 w zespole Sedes grali i tworzyli: Adam „Kucharz” Zalewski, Jan „Młody” Siepiela, Mariusz „Kajtek” Janiak, Jacek „Bomers” Bomersbach, Mirek „Kufel” Wesołowski, Sławomir „Klaudiusz” Celej, Dariusz „Maju” Maj.
Sedes 1983
Adam „Kucharz” Zalewski - gitara, wokal
Jan „Młody” Siepiela - wokal, bas
Mariusz „Kajtek” Janiak - perkusja
Sedes 1984
Sławomir „Klaudiusz” Celej - gitara, wokal
Dariusz „Maju” Maj - bas, wokal
Jan „Młody” Siepiela - wokal
Mariusz „Kajtek” Janiak - perkusja