Jeden hamak dla dwóch. Uczę się empatii

Amberek

  • Rok wydania: 2026
  • Format: 27,6 x 27,6 cm
  • Oprawa: Twarda
Wysyłka:
Niedostępna
Sugerowana cena
52,90 PLN
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 0,00 zł

SERIA PICTUREBOOKÓW W AMBERKU POMAGA KSZTAŁTOWAĆ UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNO-EMOCJONALNE* OD NAJMŁODSZYCH LAT, CO – JAK DOWODZĄ BADANIA – UŁATWI DZIECKU ADAPTACJĘ W ŚRODOWISKU TERAZ I W DOROSŁYM ŻYCIU.

Urocze zwierzątka i ich problemy – pokazane poprzez zabawne, wzruszające historie i wyraziste, sugestywne ilustracje – pomogą dziecku zrozumieć emocje własne i innych, lepiej nad nimi panować, rozwiązywać konflikty i radzić sobie w trudnych sytuacjach.

Kol ma wymarzony nowy hamak i szykuje się do wymarzonej drzemki. Nie może się doczekać spokojnego odpoczynku. Niestety jego sąsiad ma zupełnie inne plany.

Al jest bardzo przejęty i zachwycony, że ma nowego sąsiada. Chce się z nim bawić, dzielić radością i sprawiać mu mnóstwo przyjemności.

Ale Kol odtrąca wszelkie próby nawiązania kontaktu. Jest zagniewany, że sąsiad nie daje mu spokoju.

Czy Kol zrozumie dobre intencje Ala i będzie umiał postawić się w jego sytuacji?

Czy Al zrozumie, że Kol po prostu lubi ciszę i spokój?

Czy oba misie koala okażą sobie EMPATIĘ i zostaną przyjaciółmi?

Na końcu książki zamieszczone są w atrakcyjnej formie graficznej:
  • wyjaśnienie tematu
  • praktyczne, proste ćwiczenia rozwijające poznaną umiejętność
  • pytania dotyczące emocji i reakcji dziecka związanych z książką i jego własnymi doświadczeniami.

Ułatwią one rodzicom i wychowawcom w interesujący i przystępny sposób lepiej przygotować dziecko do wyzwań, z którymi spotyka się na co dzień, i do funkcjonowania wśród rówieśników.

Edukacja społeczno-emocjonalna (SEL – social and emotional learning) to proces nabywania wiedzy i umiejętności niezbędnych do zrozumienia i zarządzania emocjami, wyznaczania i osiągania pozytywnych celów, odczuwania i wyrażania empatii, nawiązywania i utrzymywania dobrych relacji oraz podejmowania odpowiedzialnych decyzji.

Kraj produkcji: PL

Producent:
Wydawnictwo AMBER Sp. z o.o.
ul. Królewicza Aleksandra 5
02-956 Warszawa (PL)
tel: +48 22 620 40 13
email: [email protected]


Szczegóły

Tytuł: Jeden hamak dla dwóch. Uczę się empatii
Autor: Shoshana Stopek
Wydawnictwo: Amberek
ISBN: 9788324185900
Tytuł oryginału: Hammock for Two: An Empathy Story
Tłumacz: Małgorzata Cebo-Foniok
Rok wydania: 2026
Ilość stron: 40
Format: 27,6 x 27,6 cm
Oprawa: Twarda
Kraj produkcji: PL

Recenzje