Bagnety wojskowe

Bellona

  • Rok wydania: 2026
  • Format: 20.0 x 29.0 cm
  • Oprawa: Twarda
Wysyłka:
Przedsprzedaż
Sugerowana cena
150,00 PLN
Nasza cena
121,77 PLN

121,77 / szt.



Opracowanie poświęcone broni, która w różnorodnych postaciach i pod różnymi nazwami towarzyszy ludzkości od przysłowiowego zarania dziejów.

Nóż, początkowo wykonany z kamienia, z czasem z brązu, z żelaza, ze stali był zawsze podstawową bronią wszystkich wojowników, na wszystkich kontynentach, gdzie stanęła ludzka stopa. Autor opisuje noże bojowe, a właściwie ich odmianę, używaną kiedyś przez myśliwych, z czasem i obecnie przez wojsko, w połączeniu z bronią palną, a także samodzielnie.

Ta broń zwie się bagnetem, który w okresie trzystu osiemdziesięciu lat służby wojskowej zmieniał radykalnie wygląd i budowę, pełnił i pełni funkcje bojowe, robocze, reprezentacyjne, edukacyjne odgrywając ważną rolę na polu bitwy, w koszarach, na postojach i w akcji, podczas wojny i pokoju.

Kraj produkcji: PL

Producent:
Dressler Dublin sp. z o.o
ul. Poznańska 91
05-850 Ożarów Mazowiecki (PL)
tel: +48 22 733 50 00
email: [email protected]


Szczegóły

Tytuł: Bagnety wojskowe
Autor: Maciej Prószyński
Wydawnictwo: Bellona
ISBN: 9788311179387
Rok wydania: 2026
Ilość stron: 304
Format: 20.0 x 29.0 cm
Oprawa: Twarda
Kraj produkcji: PL

Recenzje