Wiedzę na temat ogromnego wysiłku intelektualnego najlepszych umysłów kolejnych pokoleń, jaki włożono w budowanie gmachu doktryny chrześcijańskiej, warto posiąść. Trudno o bardziej przejrzysty, interesujący i przyjazny przewodnik w tym zakresie niż to wspaniałe dzieło.
Economist
Ten tom, podobnie jak całą serię, którą triumfalnie wieńczy, można bez zastrzeżeń polecić jako najlepsze całościowe wprowadzenie do dziejów rozwoju doktryny chrześcijańskiej.
Alister E. McGrath, Times Higher Education Supplement
Jako światowej sławy teolog i historyk religii autor próbuje prześledzić ewolucję i koincydencję najważniejszych idei chrześcijaństwa zarówno z punktu widzenia optyki katolickiej, jak i prawosławnej oraz luterańskiej. Tradycja chrześcijańska Pelikana ma właściwie wszystkie zalety, jakie chciałoby się znaleźć w bardzo dobrym, naukowym materiale dydaktyczno-pedagogicznym.
Dr hab. Albert Gorzkowski, prof. UJ
Epoka nowożytna w dziejach doktryny chrześcijańskiej to okres podawania w wątpliwość tych doktryn, które przez większą część dziejów chrześcijaństwa raczej zakładano, niż dyskutowano: idea objawienia, niepowtarzalność Chrystusa, autorytet Pisma Świętego, oczekiwanie życia pozagrobowego, a nawet transcendencja Boga. Był to także czas gruntownej rewizji związku między trzema terminami: wierzyć, nauczać i wyznawać, od których jako elementów definicji doktryny chrześcijańskiej rozpoczynał się pierwszy tom niniejszej pracy.
Z Przedmowy
Szczegóły
Tytuł: Tradycja chrześcijańska Historia rozwoju doktryny Tom 5Autor: Jaroslav Pelikan
Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Seria: Mysterion
ISBN: 9788323329060
Język oryginału: angielski
Tłumacz: Król Marek
Języki: polski
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 442
Oprawa: Miękka
Waga: 0.7 kg
Recenzje
Informacje:
Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także:
Audi A4 i A4 Avant
Wydawnictwa Komunikacji i Łączności WKŁ
Kikus Deutsch Arbeitsblatter 1
Hueber Verlag
Dawny ustrój i rewolucja
Aletheia
Wielki łańcuch bytu
Studium historii pewnej idei
Studium historii pewnej idei
słowo/obraz terytoria
Wstęp do metafizyki
Vis-a-Vis Etiuda
Obcy u naszych drzwi
Wydawnictwo Naukowe PWN