Dlaczego warto być ogrodnikiem Witold Czuksanow przygotował mnóstwo powodów, pretekstów i prawd, z których najprostsza jest taka, że fajnie jest krzątać się między rabatami, obserwować kwiaty i chrupać marchew świeżo wyrwaną z grządki. W tej książce znany dziennikarz telewizyjny i autor tajniki ogrodnictwa wyjaśnia tak, że chyba prościej już nie można. Warto przeczytać o tym, co i kiedy się sieje, sadzi, pielęgnuje i zbiera, bo ogród to czysta frajda i radość z życia!
W żadnym wypadku nikogo nie chcę zanudzić opisywaniem najlepszych sposobów trzymania szpadla podczas przekopywania ogródka. Zależy mi przede wszystkim na tym, by zachęcić do zabawy we własny ogród, opowiedzieć o pięknych i najmniej wymagających roślinach oraz o tym, jak skutecznie zapobiegać różnym przeciwnościom, z którymi każdy z Was będzie musiał się zmierzyć. Dacie radę! Przeczytajcie tylko uważnie wszystko, co napisałem.
Mam nadzieję, że mój ogród widziany oczami początkującego ogrodnika będzie piękny, kolorowy i pociągający. A choć to, co opisałem i pokazałem na kartkach książki, nie będzie pachniało i smakowało, to jednak otrzymujecie tyle dobrych rad, że po zakończeniu lektury pozostanie tylko zakasać rękawy i od razu teorię zastosować w praktyce. Będę szczęśliwy, jeśli dzięki tej książce wyhodujecie pierwsze własne kwiaty, owoce i warzywa. Tylko zacznijcie, a z czasem zobaczycie, że to wszystko jest naprawdę łatwe, dobrze nastraja, daje frajdę i pożytek nie tylko Wam, ale i korzyści dla całej przyrody sąsiadującej z Waszym nowym ogródkiem.
- Witold Czuksanow
Szczegóły
Tytuł: Ogród dla początkującychAutor: Witold Czuksanow
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
ISBN: 9788375069747
Języki: polski
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 336
Format: 19.0x25.0cm
Oprawa: Twarda
Waga: 1.09 kg
Recenzje
Informacje:
Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także:
Gramatyka w tabelach Język włoski
A1-B1
A1-B1
Langenscheidt
Esy-floresy 4
Zabawy i ćwiczenia do nauki pisania
Zabawy i ćwiczenia do nauki pisania
Zielona Sowa
Kredki Świecowe 12 kolorów bls ASTRA
Astra Papiernicze