Odpowiedź na pytanie, czym jest wspólnota dziś, nie jest łatwa, nawet jeżeli debata dotycząca przyszłości sposobu organizacji miast często do niej odwołuje. Przestrzenie wspólne i projektowanie dla wspólnoty stało się więc tematem głównym cyklu Synchronizacja. Projekty dla miast przyszłości w 2014 roku. Podsumowaniem rocznych badań, konfrontujących zagadnienia z dziedziny projektowania z problematyką społeczno-polityczną, ekonomiczną, estetyczną i emocjonalną, jest zbiór tekstów My i oni. Przestrzenie wspólne i projektowanie dla wspólnoty, który ukaże się pod koniec roku nakładem wydawnictwa Bęc Zmiana.
Od utopijnego projektu fabryki Adriano Olivettiego, przez wykład Aldo van Eycka o architekturze rekreacyjnej i potrzebie ?uznania dziecka za pełnoprawny składnik miasta? (1962 r.), krytykę ?śmieciowej przestrzeni? ? junkspace, wygłoszoną przez Rema Koolhasa w 2004 roku, po dążenie do kreowania stref autonomii ? nie tylko w mieście, ale również, jeżeli nie przede wszystkim, w Internecie, śledzimy zmieniające się na przestrzeni lat problemy projektowe, obserwując, jak wraz z nimi zmieniało się pojęcie wspólnoty.
Szczegóły
Tytuł: My i oni Przestrzenie wspólne Projektowanie dla wspólnotyAutor: Breguła Karolina, Cichocki Piotr, Cichańska Izabela
Wydawnictwo: Fundacja Bęc Zmiana
ISBN: 9788362418435
Języki: polski
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 552
Format: 15.0x22.5cm
Oprawa: Miękka
Waga: 0.8 kg
Recenzje
Informacje:
Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także:
Edukacja kulturalna jako projekt publiczny
Galeria Miejska Arsenał
Pełnia architektury
Karakter
Odczuwanie architektury
Karakter
Gejowskie (nie)męskości
normy płciowe a strategie tożsamościowe gejów
normy płciowe a strategie tożsamościowe gejów
Katedra Wydawnictwo Naukowe
Innowacje w opakowaniach żywności i napojów
Rynki. Materiały. Technologie.
Rynki. Materiały. Technologie.
Wydawnictwo Naukowe PWN
Kompleks gmachu
Architektura władzy
Architektura władzy
Centrum Architektury
Polskie Las Vegas i szwagier z Corelem
Fundacja Kultura Miejsca