Materiał obrazkowo-wyrazowy w kartach opracowany jest tak, aby dzieci bawiąc się ćwiczyły poprawną wymowę poszczególnych głosek. Każda talia zawiera ćwiczoną głoskę w różnych pozycjach. W każdej talii znajduje się 13 par kart.
Gry wyrabiają spostrzegawczość, uczą rozwijać skojarzenia, ćwiczą koncentrację uwagi i pamięć. Uczestnicy gier oprócz poprawnego nazywania poszczególnych obrazków mogą układać z nimi wyrażenia dwuwyrazowe, zdania i inne.
Materiał obrazkowo-wyrazowy wykorzystany w talii „Logopedyczny Piotruś. Część X - głoska Ź”
- NAGŁOS: źródło, ziemia, zielony, ziemniak, źrebię, ziarno
- ŚRÓDGŁOS: poziomka, guzik, łazienka, bazie, kozioł, gałęzie, buzia
- Piotruś
"Logopedyczny Piotruś" - jest to prosta gra w karty przeznaczona już dla dzieci w wieku od 3-4 lat. Może w niej uczestniczyć od 2 do 5 graczy. Do gry należy wykorzystać 25 kart (12 par oraz jednego Piotrusia). Przed przystąpieniem do gry karty należy potasować a następnie rozdać kolejno wszystkim graczom. Można rozdać wszystkie karty bądź tylko niektóre (w zależności od możliwości i wieku dziecka). Z otrzymanych kart uczestnicy wybierają i odkładają wszystkie pary. Pozostałe karty uczestnicy gry układają w "wachlarz". Następnie każdy gracz wyciąga jedną karę od osoby siedzącej po prawej stronie. Jeśli dobrana karta pasuje do pary z inną posiadaną - całą parę, tak jak w poprzedniej fazie, gracz odkłada na bok. Czynności te wykonują kolejno wszyscy gracze. Dziecko, które pierwsze pozbędzie się wszystkich kart – wygrywa, natomiast dziecko, które pozostanie z Piotrusiem – przegrywa.
Szczegóły
Tytuł: Karty: Logopedyczny Piotruś - Część X, głoska Ź/ZIProducent: Komlogo
Seria: Logopedyczny Piotruś
Kod paskowy: 5900238480375
Języki: polski
Rok wydania: 2019
Format: 05.5x08.5cm
Oprawa: Folia
Waga: 0.05 kg
Recenzje
Informacje:
Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także:
Piotruś sylabowy Opozycja dźwięczności-II
Edukacyjne
Harry Potter i Czara Ognia. Tom 4 (wydanie ilustrowane)
Media Rodzina
Bing na tropie. Szukaj i znajdź
HarperKids
Maria Czubaszek. W coś trzeba nie wierzyć
Prószyński i S-ka