Concordia
Wiek: 13+

Egmont

  • Format: 28.0x40.0cm
  • Oprawa: Kartonowa Foliowana
Wysyłka:
Niedostępna
Sugerowana cena
199,90 PLN
Nasza cena
141,97 PLN
Oszczędzasz 29%

Dwa tysiące lat temu Imperium Rzymskie zajmowało wszystkie tereny dookoła Morza Śródziemnego. Na granicach panował pokój, a w prowincjach ład i porządek. Jednolite prawo, wspólna waluta i kwitnąca ekonomia umacniały władzę dynastii panujących w niezliczonych rzymskich miastach.
Przejmij władzę nad jedną z tych dynastii, wysyłaj kolonialistów do najbardziej oddalonych terenów imperium, rozwijaj sieć handlową i zaskarb sobie przychylność bogów - wszystko po to, by osiągnąć zwycięstwo i zapewnić wieczną chwałę i sławę swemu rodowi.
Concordia to strategiczna gra ekonomiczna osadzona w czasach Imperium Rzymskiego dla 2-5 graczy. Zamiast szukać szczęścia w rzutach kością i kartach, musicie polegać na swoich strategicznych umiejętnościach. Dokładnie obserwujcie, w którą stronę rozwijają się przeciwnicy i gdzie znajdziecie okazję, by ich wyprzedzić.
W grze będziemy wysyłać kolonistów, aby zakładali osady w całym imperium, a z nich pozyskiwać surowce (cegły, jedzenie, wino, narzędzia i ubrania). Każdy z graczy startuje z identycznymi kartami na ręce, w czasie gry pozyskuje zaś nowe, pozwalające na wykonywanie akcji i zdobywanie punktów zwycięstwa.
Gra wymaga od graczy dalekosiężnego planowania i umiejętności przejrzenia zamiarów przeciwników. Każda partia jest inna - nie tylko ze względu na losowość w dostępnych kartach, ale także dzięki dwustronnej planszy. Cechą charakterystyczną Concordii jest przejrzystość i prostota zasad, która pozwala szybko zasiąść do rozgrywki i wprowadzić nowych graczy w świat bardziej zaawansowanych tytułów.
Autorem Concordii jest Mac Gerdts, twórca tak znanych gier jak Antike, Imperial, Navegador czy Hamburgum. Już sam ten fakt, czyni z tej gry tytuł, któremu warto się bliżej przyjrzeć.
Gra otrzymała wiele uznania wśród międzynarodowej publiczności. Dowodem tego są liczne nagrody i wyróżnienia.
Zawartość opakowania:
- 5 magazynów,
- 110 drewnianych elementów,
- 80 drewnianych znaczników dóbr,
- 72 karty,
- 30 znaczników miasta,
- 24 żetony bonusów,
- monety,
- instrukcja,
- arkusz przygotowania gry.
 
Liczba graczy: 2-5
Czas gry: ok. 100 minut

Szczegóły

Tytuł: Concordia
Podtytuł: Wiek: 13+
Producent: Egmont
Kod paskowy: 5908215007645
Języki: polski
Rok wydania: 2016
Format: 28.0x40.0cm
Oprawa: Kartonowa Foliowana
Waga: 1.655 kg

Recenzje