Miłość jest najważniejsza ? każdy, kto kiedyś oglądał jakąkolwiek komedię romantyczną, dobrze to rozumie ? ale czasem rani tak bardzo. Psychologowie przestrzegają w poradnikach, aby nie pozostawiać związku samego sobie, że miłość to ciągła ? i tytaniczna ? praca. Poza tym te nieustające wątpliwości. Kogo tak naprawdę pożądam? Kim stałem się w związku? Jak długo przetrwa nasza relacja? Podjęliśmy dobrą decyzję czy może jednak mogliśmy znaleźć dla siebie odpowiedniejszych partnerów? W końcu dzięki sieci mamy dostęp do ? jak się wydaje ? nieskończonej liczby osób poszukujących miłości ? są oddaleni tylko o jedno stuknięcie w ekran dotykowy.
Niepewność dominuje nad miłością, a nad każdym, nawet najlepszym, związkiem wiecznie wisi groźba rozwodu (w Polsce na każde trzy pary nowożeńców przypada para rozwodników) albo zdrady (do której przyznaje się co drugi mężczyzna). Z reguły każdy obarcza winą za rozpad związku siebie (lub partnera). Mężczyzna to stereotypowy poligamista, który nie wytrzyma całego życia z jedną partnerką. A może powodem problemów jest nieprzepracowana trauma z dzieciństwa albo utajony konflikt z rodzicami?
Eva Illouz podpowiada, że to niewłaściwy trop - dowiedzieć się, czemu miłość rani, możemy dzięki wyjściu poza zamknięty, romantyczny mikroświat dwojga ludzi i przyjrzeniu się społeczeństwu.
Szczegóły
Tytuł: Dlaczego miłość rani? Studium socjologiczneAutor: Eva Illouz
Wydawnictwo: Wydawnictwo Krytyki Politycznej
Seria: IDEE
ISBN: 9788365369192
Tytuł oryginału: Why love hurts
Język oryginału: angielski
Tłumacz: Filipczuk Michał
Języki: polski
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 352
Format: 14.5x20.5cm
Oprawa: Miękka
Waga: 0.478 kg
Recenzje
Informacje:
Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także:
W domu.
Krótka historia rzeczy codziennego użytku
Krótka historia rzeczy codziennego użytku
Zysk i S-ka
Ten pierwszy raz
Konstruowanie heteroseksualności
Konstruowanie heteroseksualności
Wydawnictwo Uniwersytetu Warszawskiego
Parki narodowe Polski
Pascal
Krótka historia prawie wszystkiego
Zysk i S-ka
Niesamowita Słowiańszczyzna
Literackie