Wakacje z Lassem i Mają. Co się nie zgadza?

Zakamarki

  • Rok wydania: 2017
  • Format: 15.0x21.5 cm
  • Oprawa: twarda
Wysyłka:
Dzisiaj
Sugerowana cena
29,90 PLN
Nasza cena
18,32 PLN
Oszczędzasz 39%

Książka na wakacje dla wszystkich fanów Lassego i Mai. Znajdziecie tu nowe opowiadanie o dwójce detektywów oraz mnóstwo zadań i zagadek. Sudoku, szyfry, gra planszowa, przepis prosto z kawiarni Panini & Bernard, quiz o Valleby czy psychozabawa – każdy znajdzie tu coś dla siebie.
Kolejne tytuły serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai od kilku lat wybierane są książką roku przez szwedzkie Jury Dziecięce, czyli niemal 50 000 głosujących dzieci, a tym samym nie schodzą w Szwecji z list bestsellerów. W Polsce również cieszą się dużą popularnością.
Akcja książek rozgrywa się w małym szwedzkim miasteczku Valleby i jego okolicach. Główni bohaterowie, Lasse i Maja, chodzą do tej samej klasy i wspólnie prowadzą małe biuro detektywistyczne.
Książki świetnie nadają się dla dzieci, które właśnie zaczynają samodzielnie czytać. Duża czcionka, duża ilość charakterystycznych czarno-białych ilustracji oraz trzymająca w napięciu akcja sprawiają, że nawet najbardziej oporni mali czytelnicy czytają je z wypiekami na twarzach.
Polecamy również Brązową księgę, Srebrną księgę oraz Złotą księgę, które pełne są detektywistycznych łamigłówek, rebusów, zagadek i szyfrów – a wszystko w scenerii miasteczka Valleby i z udziałem bohaterów serii. Z kolei w Pamiętniku detektywa zbierać można rysopisy i odciski palców kolegów i koleżanek.

Szczegóły

Tytuł: Wakacje z Lassem i Mają. Co się nie zgadza?
Autor: Widmark Martin
Wydawnictwo: Zakamarki
Seria: BIURO DETEKTYWISTYCZNE LASSEGO I MAI
ISBN: 9788377761373
Tytuł oryginału: LasseMajas sommarlovsbok. Deckartävling i skolan
Język oryginału: szwedzki
Tłumacz: Barbara Gawryluk
Języki: polski
Rok wydania: 2017
Ilość stron: 92
Format: 15.0x21.5 cm
Oprawa: twarda
Waga: 0.264 kg

Recenzje