Klocki Korbo TECHNIK 122 elem.

Korbo Klocki

Wysyłka:
Niedostępna
Sugerowana cena
122,00 PLN
Nasza cena
102,04 PLN
Oszczędzasz 17%
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 0,00 zł

Korbo Technik to zestaw 122 klocków Korbo opartych na kole zębatym, poszerzony o dodatkowe elementy: duże koła zębate, cięgna, śmigła. Przy połączeniu dużego koła zębatego z małym, dziecko samoczynnie poznaje zasady mechaniki tworząc przekładnie mechaniczne. Kręci i samo odkrywa zależności jakie następują. Duża ilość klocków umożliwia budowanie ciekawych, ruchomych konstrukcji. Załączona instrukcja zawiera przykłady, proste pytania, które pobudzają do odkrywania, w którą stronę kręcą się dwa koła zębate leżące obok siebie, które koło szybciej wróci do punktu początkowego duże, czy małe?
Zakręć! Odkrywaj! Baw się!
Idea Korbo
Korbo to seria klocków opartych na idei „Pomyśl, zbuduj, zakręć”. Ich podstawowym elementem jest koło zębate, dzięki któremu stworzone budowle ruszają się - ożywają. Atutem Korbo jest prostota i łatwość tworzenia dużych, ruchomych budowli.
Łączenie elementów Korbo i tworzenie konstrukcji pobudza dziecko do logicznego myślenia, wyzwala w nim chęć eksperymentowania i pokonywania trudności. Dopiero przy prawidłowym połączeniu kół cała budowla może być wprawiona w ruch. W sposób zabawowo - doświadczalny Korbo pozwala zrozumieć dzieciom zastosowanie kół zębatych w mechanice i poznawać podstawowe zasady fizyki.
Poszczególne zestawy różnią się kolorem, ilością elementów m.in. kół i podstaw, na których tworzy się ruchome budowle.
Niektóre zestawy wzbogacone są o specjalne dodatki, które uatrakcyjniają zabawę np. planety, czy woskowe sznureczki itp. Czym większa ilość klocków w zestawie, a szczególnie podstaw, tym większa atrakcja tworzenia ruchomych konstrukcji. Wyzwaniem dla każdego dziecka jest połączenie elementów tak, aby wszystko się ruszało.
Wiek: 3+
Wymiary opakowania: 37 x 29 x 36 cm

Ostrzeżenie: Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat. Małe części. Ryzyko zadławienia.

Szczegóły

Tytuł: Klocki Korbo TECHNIK 122 elem.
Producent: Korbo Klocki
ISBN: 5906395455256
Rok wydania: 2017

Recenzje