Strażniczki
Wiek: 16+

Rebel

Wysyłka:
3 - 5 dni robocze + czas dostawy
Sugerowana cena
69,95 PLN
Nasza cena
46,72 PLN
Oszczędzasz 34%

Strażniczki to gra z mechaniką blefu i doboru kart oraz dodatkowymi, zaskakującymi rozwiązaniami. Każdy z graczy kieruje Opiekunką, której celem jest nakierować losy ludzi zgodnie ze swoją wolą tak, aby stworzyć najlepszą kombinację cnót i słabości. Gra składa się z 3 faz:
Dobór kart: każdy z graczy otrzymuje sześć losowych kart z talii, następnie wybiera jedną z nich, pozostałe zaś podaje graczowi po lewej stronie, i tak aż do momentu, w którym każdy z graczy wybierze 5 kart - pozostałe karty są odrzucane.
Osąd: wszyscy gracze umieszczają 5 wybranych przez siebie kart naprzeciwko siebie w dwóch rzędach: dwie karty zakryte oraz 3 odkryte. Na podstawie wyłożonych kart gracze zastanawiają się, który z nich ma najwyżej punktowaną kombinację. Po dyskusji każdy z graczy głosuje na wybraną osobę używając odpowiedniego żetonu.
Punktacja: każdy z graczy pokazuje swoje karty i podlicza swój wynik.
W grze mogą pojawić się także inne fazy, w zależności od rodzaju Opiekunek występujących podczas rozgrywki - każda postać dysponuje specjalną zdolnością, która może zmienić przebieg gry. Przykładowo może to być możliwość podejrzenia zakrytej karty innego gracza, zabranie karty graczowi przed fazą punktacji, albo zamiana jednej karty w inną.
Na koniec każdej rundy gracze zakrywają uzyskane żetony punktów zwycięstwa, aby nikt inny ich nie widział. Po trzech rundach wygrywa gracz z najwyższym wynikiem.
Strażniczki
to szybka i pięknie ilustrowana gra dla zwolenników blefowania i zwodzenia.

Zawartość pudełka:
- instrukcja
- 11 kart postaci
- 1 karta lidera
- 6 kart pomocy
- 36 kart atrybutów
- 6 żetonów głosowania
- 80 żetonów punktacji (30x1, 10x5, 20x10, 20x20 punktów)

Liczba graczy: 3 - 6
Wiek: 16+
Czas rozgrywki: około 30 minut

Szczegóły

Tytuł: Strażniczki
Podtytuł: Wiek: 16+
Producent: Rebel
ISBN: 5902650610743

Recenzje