Diamenty
Wiek: 8+

PORTAL GAMES

Wysyłka:
3 - 5 dni robocze + czas dostawy
Sugerowana cena
99,95 PLN
Nasza cena
76,42 PLN
Oszczędzasz 24%

Pieczary Tacora – legendarne miejsce pełne diamentów…
...oraz pułapek czyhających na śmiałków, którzy chcieliby je zdobyć!
W planszówce Diamenty to właśnie wy będziecie nieustraszonymi górnikami, wydobywającymi drogocenne kamienie z niebezpiecznych jaskini.
W Diamenty może grać naraz nawet osiem osób – a im więcej, tym bardziej emocjonująca rozgrywka!
Eksplorujcie ciemne tunele, zbierajcie skarby, unikajcie niebezpieczeństw i przynieście jak największą zdobycz do obozowiska! Pamiętajcie – im dalej w głąb, tym więcej zagrożeń!
Skorpiony, toczące się głazy, trujące wyziewy, eksplozje i węże – na te wszystkie niebezpieczeństwa możecie trafić wewnątrz pieczar Tacora!
Podczas gry zwiedzicie pięć tuneli. Na początku eksploracji odkryjcie kartę jaskini. Liczba na niej umieszczona pokazuje, ile klejnotów znajduje się w środku. Podzielcie je równo między uczestników gry, a resztę zostawcie na karcie. Teraz decydujecie, kto wyrusza w drogę, a kto zostaje w obozie. Ci, którzy się odważą, odsłaniają kolejną kartę i szukają dalszych skarbów. I tak przed każdą następną kartą jaskini – dopóki nie zrezygnują wszyscy gracze lub do czasu, aż będą musieli salwować się ucieczką. Gdy pierwszy raz pojawi się karta niebezpieczeństwa, nic się nie dzieje. Jednak kiedy podczas tej samej wyprawy odsłonicie taką drugą, wszyscy muszą uciekać z jaskini i tracą zebrane skarby.
Pasjonująca rozgrywka, znakomite ilustracje i świetnie zaprojektowane elementy dodatkowe (pionki odkrywców, skrzynie i klejnoty) sprawiają, że Diamenty to planszówka, która dostarczy wam mnóstwo dobrej zabawy!

Zawartość pudełka:

- 15 kart skarbów
- 15 kart pułapek
- 5 kart reliktów
- 1 plansza
- 16 kart decyzji
- 100 kamieni szlachetnych
- 8 figurek poszukiwaczy
- 8 skrzyń
- 5 znaczników blokady
- 1 instrukcja
- 1 arkusz pomocy

Liczba graczy: 3 - 8
Wiek: 8+
Czas rozgrywki: około 30 minut

Szczegóły

Tytuł: Diamenty
Podtytuł: Wiek: 8+
Producent: PORTAL GAMES
ISBN: 5902560380958

Recenzje