ANOMALIE RYNKOWE od lat stanowią wyzwanie zarówno dla praktyków, jak i naukowców. Uwagę tych pierwszych, głównie INWESTORÓW, absorbuje poszukiwanie odpowiedzi na pytanie o to, czy istnienie anomalii można wykorzystać dla budowy STRATEGII INWESTYCYJNEJ pozwalającej na ?pokonanie rynku". Jedni badacze próbują wykazać iluzoryczność anomalii poprzez wskazanie na BŁĘDY ESTYMACJI popełnione w procedurze badawczej, niektórzy szukają w nich zaprzeczenia EFEKTYWNOŚCI RYNKU, jeszcze inni widzą w nich tylko CHWILOWE UŁOMNOŚCI RYNKU w dążeniu do ustalenia prawdziwej WARTOŚCI SPÓŁKI.
Ważnym momentem w cyklu życia przedsiębiorstwa jest z całą pewnością DECYZJA O WEJŚCIU SPÓŁKI NA GIEŁDĘ. Niektóre ze zjawisk związanych z PIERWOTNĄ EMISJĄ AKCJI (IPO) przyciągnęły szczególne zainteresowanie badaczy i praktyków. Należą do nich z całą pewnością NATYCHMIASTOWA oraz DŁUGOOKRESOWA REAKCJA CENOWA następująca po dokonaniu transakcji. Obserwowany natychmiastowy WZROST CEN oraz relatywnie NIEKORZYSTNA DŁUGOTERMINOWA REAKCJA CENOWA po debiucie giełdowym wciąż stanowią zagadkę dla uczestników i analityków rynków kapitałowych.
Książka stanowi głos w toczącej się dyskusji na temat EFEKTYWNOŚCI RYNKU oraz znaczenia CZYNNIKÓW BEHAWIORALNYCH dla wyceny akcji.
Szczegóły
Tytuł: Pierwsze oferty publiczne w Polsce i na świeciePodtytuł: Kontrowersje wokół anomalii rynkowych
Wydawnictwo: CeDeWu
ISBN: 9788375567267
Języki: polski
Rok wydania: 2017
Ilość stron: 184
Format: 16.5x23.5cm
Oprawa: Miękka
Waga: 0.304 kg
Redakcja: Mizerka Jacek, Lizińska Joanna