Santa Maria
Wiek: 12+

Granna

  • Oprawa: pudełko
Wysyłka:
Niedostępna
Sugerowana cena
116,62 PLN
Nasza cena
91,14 PLN
Oszczędzasz 22%

Hit targów Essen 2017 w polskiej wersji językowej
Santa Maria to jedna z najlepiej przyjętych gier targów Spiel 2017 w Essen. Gracze wcielają się w kolonizatorów przybyłych do Nowego Świata na pokładzie flagowego okrętu Krzysztofa Kolumba. Ich zadaniem będzie stworzenie jak najlepiej prosperującej kolonii.
Stwórz przyczółek w Nowym Świecie
Tytuł autorstwa Eilifa Svenssona i Kristiana Amundsena Østbiego, znanych z takich gier jak Automania, Winnica czy Ucieczka: Świątynia Zagłady, to niezwykle zgrabne połączenie kilku mechanik m.in. dice drafting i tile placement.
Do dyspozycji mamy unikalne plansze kolonii, które stopniowo zapełniamy kaflami terenu. Zarówno plansza jak i kafle posiadają pola akcji, które mogą być aktywowane za pomocą kości - draftowanych z ze wspólnej puli dostępnej dla wszystkich gracz. Wybrana kostka wskaże nam, jakie akcje (z którego rzędu lub kolumny) będziemy mogli wykonać w danej rundzie za darmo.
Musimy więc zaplanować kiedy, i jakie pola będziemy chcieli wykorzystać, by w odpowiednim momencie wziąć potrzebną nam kostkę (nim zabiorą ją nam nasi przeciwnicy).
Ocean dylematów
Gracze staną przed dylematem, jak najlepiej rozwinąć swoją kolonię? Czy najpierw zdobyć niezbędnie do jej budowy surowce? A może lepszym rozwiązaniem będzie od razu ruszyć na podbój kontynentu, przesunąć się na torze konkwisty i natychmiast otrzymać złoto i pokaźną liczbę punktów zwycięstwa?
Może jednak lepszym pomysłem będzie zadbanie o rozwój religijny i pozyskanie do pomocy mnichów, którzy zdobędą dla nas dodatkowe kostki oraz przydatne umiejętności? A może prowadzić zamorski handel i tym samym zapewnić sobie więcej zasobów w następnej rundzie...
Morze decyzji do rozważenia, mnóstwo dróg do zwycięstwa - a to wszystko zamknięte w średnio-ciężkiej, elegancko zaprojektowanej grze Euro, gdzie dobrze przemyślana strategia liczy się dużo bardziej, niż łut szczęścia.
Zawartość pudełka:
- plansza
- 15 podwójnych żetonów terenu
- 15 potrójnych żetonów terenu
- 4 żetony ze stolicą
- 3 żetony drogi
- 4 dwustronne plansze kolonii
- 1 drewniany znacznik roku
- 24 żetony mnichów
- 12 drewnianych znaczników graczy
- 4 startowe żetony statków
- 12 białych kostek
- 12 niebieskich kostek
- 50 żetonów monet
- 10 żetonów uczonych
- 6 żetonów biskupów
- 30 żetonów statków
- 72 żetony punktów szczęścia
- 60 znaczników surowców
Liczba graczy: 1 - 4
Wiek: 12+
Czas rozgrywki: ok. 45 - 90 minut

Szczegóły

Tytuł: Santa Maria
Podtytuł: Wiek: 12+
Autor: Eilif Svensson, Kristian Amundsen Ostby
Producent: Granna
Kod paskowy: 5900221003406
Rok wydania: 2018
Oprawa: pudełko
Waga: 1 kg

Recenzje

Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także: