Sport & Fun: Siódme poty - gra sportowa (2141)
Wiek: 4+

Alexander

  • Format: 24 x 25,5 x 6 cm
  • Oprawa: pudełko
Wysyłka:
Pojutrze (poniedziałek 2019-07-22)
Cena
55,67 PLN
Nasza cena
37,77 PLN
Oszczędzasz 33%

„Siódme Poty” to energiczna gra, w której poruszmy się po planszy, zbieramy puzzle, ale przede wszystkim wykonujemy ćwiczenia fizyczne. Gracze zmagają się nie tylko z przeciwnikami, ale także z własnym ciałem. Zwycięzcą zostaje ten, kto jako pierwszy ułoży wszystkie elementy układanki. 
Jak zdobyć puzzle i wygrać grę? 
Plansza po której poruszamy się za pomocą pionków zawiera pola z ikonkami różnych aktywności fizycznych oraz gwiazdkami (od 2 do 5). Ilość gwiazdek na polu wskazuje którą z 4 rodzajów kart z ćwiczeniami należy pobrać do wykonania. Im więcej gwiazdek, tym zestaw zawiera więcej ćwiczeń, a przez to jest trudniejszy do wykonania. Ikona na polu wskazuje, który puzzel z układanki zdobędziemy. Każdy z graczy musi zebrać 8 różnych puzzli tworzących układankę oraz puzzel z pucharem zwycięstwa, po który możemy pójść dopiero po zebraniu pozostałych elementów układanki. 
Przebieg gry:
1. Umieść planszę na stabilnej powierzchni.
2. Ułóż karty oraz pionki w przeznaczonych do tego miejscach na planszy. Puzzel zwycięstwa na środku planszy, a pozostałe puzzle w pudełku. 
3. Gracze rzucają kolejno kostkami przesuwając pionki o ilość pól przez nie wskazaną.
4. Pobieramy kartę z ilością gwiazdek wskazaną na polu, na którym stajemy.
5. Zapamiętujemy układ ćwiczeń z karty a następnie wykonujemy je w czasie omierzanym przez klepsydrę lub aplikację na telefon Alexander Timer (do pobrania zarówno ze strony www.alexander.com, jak i z instrukcji do gry.
6. Jeżeli graczowi uda się wykonać wskazaną sekwencję ćwiczeń we wskazanym czasie, otrzymuje puzzel z ikonką wskazaną na polu, na którym stał.
7. Po zdobyciu wszystkich elementów układanki, gracz wraca na swoje pole startowe i zmierza do środka planszy w celu uzyskania puzzla zwycięstwa. 
8. Osoba, która zdobędzie puzzel z pucharem, wygrywa rozgrywkę.
Zawartość opakowani:
- zestaw 9 puzzli - 4szt,
- karty z ćwiczeniami - 110szt (4kolory),
- plansza,
- klepsydra,
- 4 pionki,
- kostka,
- instrukcja.
Liczba graczy: 2-4
Wiek: 4+

Szczegóły

Tytuł: Sport & Fun: Siódme poty - gra sportowa (2141)
Podtytuł: Wiek: 4+
Producent: Alexander
Seria: Sport & Fun
ISBN: 5906018021417
Format: 24 x 25,5 x 6 cm
Oprawa: pudełko
Waga: 0.63 kg

Recenzje