Welcome to... Miasteczko marzeń

Rebel

  • Format: 20.0x20.0cm
  • Oprawa: Pudełko kartonowe
Wysyłka:
Niedostępna
Sugerowana cena
79,95 PLN
Nasza cena
74,11 PLN
Oszczędzasz 8%Zaprojektuj przedmieście jak ze snów!

W grze Welcome To? wcielamy się w architektów z lat 50-tych. Naszym celem jest zaprojektowanie jak najlepszego, najpiękniejszego i najbardziej funkcjonalnego zupełnie nowego miasta na terenie Stanów Zjednoczonych.

Każdy z nas będzie miał te same możliwości (definiowane przez losowe karty), jednak to od nas zależy, jak zagospodarujemy swoje własne miasto. Na czym to polega? Każdy z graczy otrzymuje swój własny arkusz, na którym znajdują się trzy rzędy budynków oraz dodatkowe możliwości punktowania. Każdy będzie zapisywał swój wynik na własnym arkuszu. Kluczowe dla rozgrywki są pojawiające się na stole karty. Z jednej strony każdej karty znajduje się numer od 1 do 15, natomiast z drugiej - jeden z sześciu obiektów dostępnych w grze. Na początku rozgrywki karty dzielimy na trzy stosy i odkrywamy po jednej karcie z każdego z nich. W ten sposób każdy stos stanowi parę liczba (na wierzchniej z zakrytych kart) oraz obiekt (na wierzchniej z kart odkrytych). Każdy z graczy wybiera jeden z numerów i zapisuje go w na dowolnym pustym polu swojej planszy, a następnie rozpatruje efekt związany z odpowiadającym mu obiektem. Kiedy każdy dokona wyboru, runda się kończy i odsłaniany jest nowy zestaw kart. Podczas planowania swojego miasta należy pamiętać, że budynki w każdej alejce muszą mieć numery ułożone w kolejności od najmniejszego do największego. Niektóre pola mogą pozostawać puste. Obiekty umieszczane na planszy pozwalają nam zdobywać punkty zwycięstwa. Konkretne zasady punktowania są opisane na planszach graczy. Dodatkowo na każdą rozgrywkę losowane są trzy karty celów specjalnych - pierwsza osoba, która zrealizuje dany cel otrzymuje 7 punktów, kolejne już tylko 4 punkty.

Dlaczego pokochasz tę grę? Zasady Welcome To? są bardzo proste i nadają się do wytłumaczenia w dosłownie kilka chwil. W połączeniu z neutralną tematyką gra staje się bardzo uniwersalna.

W tej niewielkiej grze mamy do dyspozycji naprawdę wiele obszarów punktowania, co daje nam również sporo dróg do zwycięstwa. Każda kolejna partia to okazja, by wypróbować nową strategię i zaskoczyć pozostałych graczy!

Brak negatywnej interakcji czyni z Welcome To? doskonałą grę familijną.

Szczegóły

Tytuł: Welcome to... Miasteczko marzeń
Producent: Rebel
Kod paskowy: 5902650613454
Języki: polski
Rok wydania: 2019
Format: 20.0x20.0cm
Oprawa: Pudełko kartonowe
Waga: 0.688 kg

Recenzje