Kołysanka z Auschwitz

Kobiece

  • Rok wydania: 2019
  • Format: 13.5 x 20.5 cm
  • Oprawa: Miękka
Wysyłka:
1 - 3 dni robocze
Sugerowana cena
34,90 PLN
Nasza cena
24,13 PLN
Oszczędzasz 31%
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 12,99 zł



 
Wzruszająca opowieść o wytrwałości, nadziei i sile w jednym z najbardziej przerażających okresów w historii świata

Niemcy, 1943 rok. Helene Hannemann budzi swoje dzieci, aby zaczęły szykować się do szkoły. Jej mąż Johann niedawno stracił pracę i nie ma szans na nową ze względu na swoje romskie pochodzenie. Jednak zanim rodzina Hannemann rozpocznie kolejny dzień, ich codzienność przerywają mundurowi wysłani przez SS.

Johann razem z pięciorgiem dzieci mają zostać zesłani do Auschwitz, ponieważ w ich żyłach płynie romska krew. Helene jest czystej krwi Niemką i może zostać, a mimo to dobrowolnie postanawia opuścić dom razem z najbliższymi. Wszyscy trafiają do nazistowskiego obozu koncentracyjnego.

Johann zostaje oddzielony od reszty rodziny, a Helene jako wyszkolona pielęgniarka zostaje wyznaczona przez doktora Mengele do prowadzenia obozowego przedszkola. Nie ma złudzeń co do brutalnych zamiarów tego człowieka. Chce jednak dać tym małym niewinnym istotom choć cząstkę nadziei oraz poczucie normalności.

 
Inspirowana życiem Helene Hannemann opowieść o heroicznej kobiecie, której odwaga i miłość rozświetliły najgorsze mroki historii.
 

Kraj produkcji: PL

Producent:
Wydawnictwo Kobiece Agnieszka Stankiewicz-Kierus sp. k.
Al. Tysiąclecia Państwa Polskiego 6
15-111 Białystok (Polska)
tel: 794200649
email: handlowy@wydawnictwokobiece.pl


Szczegóły

Tytuł: Kołysanka z Auschwitz
Autor: Mario Escobar
Wydawnictwo: Kobiece
ISBN: 9788366338838
Tytuł oryginału: Canción de cuna de Auschwitz
Tłumacz: Zarawska Patrycja
Języki: polski
Rok wydania: 2019
Ilość stron: 240
Format: 13.5 x 20.5 cm
Oprawa: Miękka
Redakcja: Kyć Adrian
Kraj produkcji: PL

Recenzje