Autobiograficzny komiks Riada Sattoufa, w którym opowiada on o swoim dzieciństwie spędzonym w cieniu trzech dyktatorów – Mu'ammara al-Kadafiego, Hafiza al-Asada i własnego ojca.
„Arab przyszłości” to prawdziwa historia pewnej ekscentrycznej rodziny, pokazująca zaskakujący, pełen niuansów i absurdów obraz Bliskiego Wschodu. Kipiący życiem i nie stroniący od czarnego humoru komiks to popis niesamowitego talentu Riada Sattoufa i dzieło, które już dziś porównuje się do „Mausa” Arta Spiegelmana i „Persepolis” Marjane Satrapi.
Autorowi udaje się fascynująco uchwycić dziecięce spojrzenie na świat i gorączkę politycznego idealizmu. Wspomina więc wczesne lata, spędzone zarówno na francuskiej wsi, jak i w Libii Muammara Kaddafiego czy w Syrii dynastii Asadów, niezależnie jednak od kraju, zawsze pod dachem domu rządzonego przez ojca – Syryjczyka, zwolennika panarabizmu, który ciągnie rodzinę w pogoni za wspaniałym snem o jednym narodzie arabskim.
Kraj produkcji: PL
Producent:
kultura gniewu
Bartoszycka 10
04-923 warszawa (Polska)
tel: 504825342
email: pawel@kultura.com.pl
Szczegóły
Tytuł: Arab przyszłości 3Podtytuł: Dziaciństwo na Bliskim Wschodzie 1985-1987
Autor: Riad Sattouf
Wydawnictwo: Kultura gniewu
ISBN: 9788366128187
Języki: polski
Rok wydania: 2019
Ilość stron: 152
Format: 17.0x24.0cm
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Waga: 0.456 kg
Kraj produkcji: PL
Recenzje
Informacje:
Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także:
Powrót rzęsorka
Kultura gniewu
Arab przyszłości
Dzieciństwo na Bliskim Wschodzie 1978-1984
Dzieciństwo na Bliskim Wschodzie 1978-1984
Kultura gniewu
Arab przyszłości 4
Kultura gniewu
Kanska. Miłość na Wyspach Owczych
Poznańskie