Wsiąść do Pociągu: USA (17014)
Wiek: 8+

Rebel

  • Format: 30 x 30 x 8 cm
  • Oprawa: pudełko
Wysyłka:
Dzisiaj
Sugerowana cena
206,00 PLN
Nasza cena
187,27 PLN
Oszczędzasz 10%
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 173,07 zł

Bezkonkurencyjna gra familijna z mapą USA

2. października 1900 roku. 28 lat wcześniej londyński ekscentryk Phileas Fogg wygrał swój słynny zakład o podróż w 80 dni dookoła świata. Teraz, u progu nowego wieku nadszedł czas na nową "niewiarygodną podróż". Starzy przyjaciele, którzy zebrali się by uczcić wygraną Fogga podejmują nowe wyzwanie.

Stawka - 1 milion dolarów - zwycięzca bierze wszystko. Cel: kto może odwiedzić koleją najwięcej miast w Ameryce Północnej, w 7 dni! Przygoda rozpoczyna się już teraz...

Wsiaść do Pociągu: USA zdobyła prestiżową nagrodę "Gra Roku" (Spiel des Jahres)  - została oceniona przez grono ekspertów za najlepszą grę wydaną w roku 2004. Od tego czasu pozostaje jedną z najwyżej ocenianych gier planszowych na świecie!

We Wsiąść do Pociągu: USA gracze otrzymują na początku zestaw biletów (zadań), które mają zrealizować - na przykład "San Francisco - New Jork" czy "Los Angeles - Atlanta". W czasie gry budują trasy z wagoników na mapie Stanów Zjednoczonych, przy czym dwie osoby nie mogą przejechać tą samą trasą (chyba że jest tam podwójna linia).
Gra wymaga strategii i taktycznego myślenia, które pozwoli jak najkorzystniej zrealizować swoje zadania, zablokować przeciwników i przechwycić najlepsze trasy. Jednocześnie ma bardzo proste zasady, które można wyjaśnić w ciągu kilku minut!

Wsiąść do Pociągu: USA jest szczególnie polecana osobom, które rozpoczynają swoją przygodę z grami planszowymi, co nie znaczy jednak, że nie stanowi wyzwania także dla wyrafinowanych amatorów tej rozrywki. To gra dla każdego - mogą się w nią bawić już kilkuletnie dzieci jak i dorośli ludzie. Udane połączenie elementów strategii i szczęścia pozwala na wygraną nawet początkującym.

Dlaczego MUSISZ mieć tę grę?!
Fantastycznie proste zasady, które można wytłumaczyć w trakcie rozkładania gry. To jedna z tych nielicznych gier, przy której naprawdę dobrze bawi się cała rodzina! Do tej gry uda Ci się zachęcić oporne rodzeństwo jak i nigdy-w-nic-nie-grających rodziców :)
Mechanika gry banalnie prosta, a przy tym dająca ogromne możliwości wyboru i podejmowania strategicznych decyzji. Dzięki temu przy grze wspaniale bawią się 6-latki (sprawdzone), 12-latki (sprawdzone) jak i 30- czy nawet 40- latki!

Wybrane nagrody zebrane przez grę:
- Zwycięzca Gra Roku (Niemcy) 2004 Gra Roku 2004
- Finalista Deutscher SpielePreis 2004r.
- Finalista Najlepsza Rodzinna Gra Roku według Games 100 2005r.
- Nominowana do Najlepszej Strategicznej Gry Roku przez International Gamers Awards w 2004r.
- 8. miejsce na liście 100 najlepszych gier wszechczasów wg serwisu Fluffy Snoop

Zawartość pudełka:
- 1 plansza,
- 240 kolorowych wagoników,
- 110 kart wagoników,
- 30 biletów tras,
- 1 karta z podsumowaniem,
- 5 drewnianych znaczników punktowych,
- instrukcja,
- internetowy numer dostępowy.

Liczba graczy: 2 - 5
Średni czas gry: ok. 45 minut
Wiek: 8+


Szczegóły

Tytuł: Wsiąść do Pociągu: USA (17014)
Podtytuł: Wiek: 8+
Autor: Alan R. Moon
Producent: Rebel
Kod paskowy: 824968617014
Format: 30 x 30 x 8 cm
Oprawa: pudełko

Recenzje