Cobi: World of Warships. Lotniskowiec Graf Zeppelin (3086)
Wiek: 10+

Cobi

  • Format: 75 x 10 x 32 cm
  • Oprawa: pudełko
Wysyłka:
Niedostępna
Sugerowana cena
885,05 PLN
Nasza cena
696,24 PLN
Oszczędzasz 22%
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 0,00 zł

Z zestawu klocków konstrukcyjnych COBI wybudujesz model legendarnego niemieckiego lotniskowca Graf Zeppelin. Model został zaprojektowany w standardowej skali 1:300. Rekordowo duży zestaw składający się aż z 3100 klocków zapewni wiele godzin emocjonującej budowy i zabawy. Zastosowane wysokiej jakości nadruki z precyzją odtwarzają malowanie pokładu i detali okrętu z okresu II wojny światowej. Nadruki nie ścierają się nawet przy intensywnej zabawie. Po raz pierwszy w modelu COBI zaprojektowano działającą umieszczoną bezpośrednio w pokładzie windę dla samolotów. Za pomocą pokrętła umieszczonego w niewidocznej dolnej części kadłuba można podnosić i opuszczać windę z umieszczonym na niej samolotem. Do modelu dołączono 5 klockowych mikro samolotów pokładowych, które są wykonane w dwóch wersjach kolorystycznych. W zestawie znajduje się również specjalny przezroczysty klocek, który po wpięciu go w podkład może imitować startujący samolot.
Lotniskowiec Graf Zeppelin można wyeksponować na dołączonej do zestawu podstawce ekspozycyjnej, która zawiera tabliczkę z nazwą i skalą modelu. Ten zaawansowany i ekskluzywny zestaw z pewnością zadowoli dużych i małych fanów marynarki wojennej, historii oraz modelarstwa.
Graf Zeppelin to jedyny w historii Niemiec lotniskowiec. Jego budowa rozpoczęła się 28 grudnia 1936 roku w Kilonii. Na polecenie Adolfa Hitlera pracę wstrzymano w 1943 roku pomimo zaawansowania budowy na poziomie ponad 90%. Miało to związek z wycofaniem wszystkich dużych jednostek po bitwie na Morzu Barentsa. Lotniskowiec został odholowany do Szczecina, gdzie dokonano demontażu przydatnego wyposażenia. Jego budowa nigdy nie została ukończona. Na początku 1945 roku w obawie przed postępami Armii Czerwonej lotniskowiec został częściowo zatopiony i ostrzelany przez artylerię. Latem 1945 roku podniesiony i prowizorycznie uszczelniony okręt został wcielony do marynarki ZSRR. Nie zakwalifikowano go jednak do remontu. W 1947 roku służył jako okręt cel i został zatopiony na Morzu Bałtyckim. W 2006 roku wrak okrętu został zlokalizowany 55 km na północ od Władysławowa. Spoczywa na głębokości 87 m.
 
- 3130 wysokiej jakości elementów,
- tabliczka znamionowa,
- wyprodukowane w UE przez firmę z ponad 20-letnią tradycją,
- spełniają normy bezpieczeństwa dotyczące produktów dla dzieci,
- w pełni kompatybilne z innymi markami klocków konstrukcyjnych,
- klocki z nadrukami nie odkształcają się i nie bledną w czasie zabawy czy pod wpływem temperatury,
- czytelna i intuicyjna instrukcja oparta na rysunkach i ikonach,
- ruchome elementy,
- 6 miniaturowych modeli samolotów,
- specjalny przezroczysty klocek, który po wpięciu go w podkład może imitować startujący samolot.

Wymiary modelu (dł x wys): 89,5 (35.2") x 14,5 (5.7") 25 cm (9.8")

Od 10. roku życia.

Produkt gabarytowy: dostawa tylko kurierem.


Szczegóły

Tytuł: Cobi: World of Warships. Lotniskowiec Graf Zeppelin (3086)
Podtytuł: Wiek: 10+
Producent: Cobi
ISBN: 5902251030865
Format: 75 x 10 x 32 cm
Oprawa: pudełko

Recenzje

Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także: