Europa w 10 dni
Wiek: 10+

Rebel

  • Format: 23 x 23 x 6 cm
  • Oprawa: pudełko
Wysyłka:
Niedostępna
Sugerowana cena
79,95 PLN
Nasza cena
64,22 PLN
Oszczędzasz 20%
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 0,00 zł

Zaplanuj wycieczkę marzeń!

Gra Alana R. Moona, twórcy bestsellerowej serii Wsiąść do Pociągu!

Z Hiszpanii samolotem do Grecji? A może lepiej statkiem, zahaczając po drodze o Maltę? W całej Europie jest wiele do odkrycia, podobnie jak wiele jest dróg do zwycięstwa w tej wyjątkowej grze rodzinnej! Dobierajcie kolejne płytki podróży i składajcie je w całość, by wspólnie stały się idealnym planem wycieczki po Starym Kontynencie.
Na czym to polega?

Naszym celem jest jak najszybsze ułożenie planu dziesięciodniowej podróży. W tym celu musimy zebrać zestaw 10 kafelków, które w logiczny sposób odzwierciedlą nasze przemieszczanie się po Europie.

W tym celu będziemy dobierać kolejne płytki podróży i zastępować nimi te, które już mamy w swoim zestawie.

Znajdująca się na środku plansza będzie służyła nam za podpowiedź, jakie kraje możemy ze sobą łączyć, a także jakich środków transportu możemy w tym celu użyć. Wystarczy przestrzegać trzech prostych zasad:
- Jeśli państwa mają wspólną granicę, możemy przemieszczać się między nimi pieszo. Między kafelkami takich państw niepotrzebny jest żaden środek transportu.
- Między państwami, które na mapie oznaczone są jednakowym kolorem, możemy poruszać się drogą lotniczą. W tym celu należy dopasować do nich kartę samolotu w odpowiednim kolorze i umieścić między nimi.
- Państwa graniczące z tym samym morzem lub oceanem możemy połączyć drogą morską. Ich kolor nie ma znaczenia, ale między ich płytkami musi się znaleźć prom podpisany odpowiednim akwenem.

Dlaczego pokochasz tę grę?
- To prosta i przyjemna gra rodzinna, która spodoba się zarówno zaawansowanym graczom, jak i planszówkowym nowicjuszom. Nie wymaga żmudnego tłumaczenia, a sama rozgrywka nie jest skomplikowana.
- Pozbawiona negatywnej interakcji, gra doskonale nadaje się do rozgrywek w rodzinnym gronie, a także wśród osób, które nie przepadają za drobnymi złośliwościami przy stole.
- Pięknie wykonana jest przyjazna dla najmłodszych, a dzięki planszy-mapie, będzie utrwalała naszą wiedzę z geografii Europy.

Zawartość pudełka:
- 52 płytki państw
- 19 płytek środków transportu (10 płytek samolotu i 9 płytek statków)
- 4 zestawy stojaków na płytki (po 2 stojaki w każdym zestawie)
- plastikowy podajnik
- plansza
- instrukcja

Liczba graczy: 2-4 osoby
Średni czas gry: 20-30 minut
Wiek: 10+

Szczegóły

Tytuł: Europa w 10 dni
Podtytuł: Wiek: 10+
Autor: Alan R. Moon, Aaron Weissblum
Producent: Rebel
Kod paskowy: 5902650614826
Format: 23 x 23 x 6 cm
Oprawa: pudełko
Waga: 0.828 kg

Recenzje