Wiem lepiej
Wiek: 15+

Rebel

  • Format: 26x26x7 cm
  • Oprawa: pudełko
Wysyłka:
1-3 dni robocze + czas dostawy
Sugerowana cena
199,95 PLN
Nasza cena
189,49 PLN
Oszczędzasz 6%
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 158,66 zł

Taktyczna gra quizowa!
Uwielbiasz wszelkiego rodzaju quizy, chętnie odpowiadasz na pytania i masz zdanie na każdy temat? A może podczas oglądania teleturniejów co i rusz masz wrażenie, że WIESZ LEPIEJ? Spróbuj swoich sił w 20 kategoriach i sprawdź, czy rzeczywiście przewyższasz wiedzą swoich znajomych!

Wiem lepiej to karciana gra quizowa, w której drużyny rywalizują o zwycięstwo odpowiadając na pytania. Oprócz sprawdzania naszej wiedzy, gra oferuje również możliwości taktyczne, które skutecznie przybliżają nas do zwycięstwa (lub odciągają od niego naszych przeciwników).

Na czym to polega?
Dzielimy się na 2-4 drużyn. Każda z nich losuje 4 płytki z kategoriami, a następnie decyduje, w których z nich czuje się najmocniejsza. Na tej podstawie układają kategorie na swojej planszy, przyporządkowując im punkty (od 1 do 4), które otrzymają w przypadku poprawnej odpowiedzi. Przykładowo, jeśli uważamy, że jesteśmy mocni z geografii, powinniśmy ułożyć tę kategorię obok 4 punktów, jeśli nie znamy prawie żadnych filmów kładziemy je przy 1 punkcie i tak dalej.

Gdy wszyscy rozdzielą swoje kategorie, rozpoczynamy zabawę. Drużyny odpowiadają po kolei na wylosowane pytania zaczynając od kategorii, które oznaczyli jako najmniej wartościowe. Punkty za poszczególne odpowiedzi są zliczane na bieżąco.

Oprócz własnej wiedzy, gracze mają do dyspozycji również specjalne płytki taktyczne, które pozwalają pokrzyżować szyki przeciwnikom w najmniej oczekiwanym momencie:
- WIEM LEPIEJ, którą zagrywamy, gdy znamy odpowiedź na pytanie przeciwników i spodziewamy się, że oni jej nie znają.
- ZAMIANA, która pozwala na roszady w wyłożonych na stole kategoriach.

Dlaczego pokochasz tę grę?
- Wiem lepiej to nie lada gratka dla wszystkich fanów quizów i teleturniejów, którzy uwielbiają odpowiadać na pytania i poszerzać swoją wiedzę ogólną. Niezależnie, czy uda nam się wygrać, wychodzimy z zabawy bogatsi w wiedzę z rozmaitych dziedzin.
- Ze względu na dużą różnorodność kategorii i samych pytań, Wiem lepiej stanowi kopalnię ciekawostek i pozwala na wiele godzin wspaniałej zabawy. Oczywiście zagadki zostały dopasowane do polskiego kontekstu!
- W przeciwieństwie do prostych gier typu pytanie-odpowiedź, Wiem lepiej oferuje nam również możliwości taktyczne, które stanowią ciekawe urozmaicenie i potrafią realnie wpłynąć na przebieg rozgrywki.
- Pod nazwą Bezzerwizzer gra zdobyła popularność na całym świecie, a zwłaszcza w Skandynawii, gdzie sprzedano ponad milion egzemplarzy. W Szwecji została uznana za najlepszą grę roku 2009.

Zawartość pudełka:
- plansza główna
- 4 planszetki drużyn
- 20 płytek kategorii
- 8 płytek WIEM LEPIEJ
- 4 płytki ZAMIANA
- 4 pionki
- pudełko na karty z pytaniami
- 150 kart z pytaniami
- woreczek
- instrukcja

Liczba graczy: 2+
Czas gry: ok. 45 minut
Wiek: 15+

Szczegóły

Tytuł: Wiem lepiej
Podtytuł: Wiek: 15+
Autor: Jesper Bülow
Producent: Rebel
ISBN: 5704339004238
Rok wydania: 2020
Format: 26x26x7 cm
Oprawa: pudełko
Waga: 1.5 kg

Recenzje

Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także: