Kapitan Nauka: Historia Polski. Gra edukacyjna
Wiek: 7+

Edgard

  • Oprawa: pudełko
Wysyłka:
Dzisiaj
Sugerowana cena
44,90 PLN
Nasza cena
28,65 PLN
Oszczędzasz 37%

Gra edukacyjna Historia Polski to idealna okazja do kreatywnego spędzania czasu z całą rodziną! Gracze wyruszają w pasjonującą podróż przez stulecia, sprawdzają i poszerzają swoją wiedzę o historii Polski, ćwiczą pamięć i spostrzegawczość, a przede wszystkim walczą o zwycięstwo.

To gwarancja wielu godzin wspaniałej zabawy dla całej rodziny. Każda rozgrywka to porcja historycznych ciekawostek. Co sprzedawano w sukiennicach? Jak ubierała się szlachta? Dokąd można było popłynąć statkiem „Batory”? – odpowiedzi na te i wiele innych pytań można poznać w czasie emocjonującej zabawy.

Podczas gry nie ma miejsca na nudę! Gracze ścigają się po planszy, odpowiadają na pytania związane z dziejami Polski, wykonują zadania i wypatrują elementy podczas gry obserwacyjnej. Dziecko nie uczy się na pamięć, poznaje historię w przystępny sposób, w kontekście kulturowym i społecznym.

Nowoczesny sposób nauki zapunktuje w przyszłości: wiedza zdobyta dzięki grze z pewnością przyda się na lekcjach historii i sprawdzianach. Międzypokoleniowe rozgrywki to także świetna okazja do rozmów z rodzicami i dziadkami o minionych wydarzeniach.

Przyciągające wzrok ilustracje Zuzanny Wollny dodają grze atrakcyjności, pełne szczegółów grafiki zachęcają do poznawania historii i pobudzają wyobraźnię i ciekawość dziecka.

Okiem Eksperta:
"Niełatwo zachęcić dzieci do nauki historii. Ilość informacji do zapamiętania może przytłaczać. Ciężko też połączyć poszczególne fakty i daty w całość. Rodzinna gra to świetny pretekst do tego, żeby uczyć się historii w radosnej atmosferze. Wyścig przez stulecia pozwoli dzieciom lepiej umiejscowić ważne wydarzenia na linii czasu. Atrakcyjna grafika i element rywalizacji zachęcą do zdobywania i poszerzania wiedzy zdobytej w szkole."
- Emka Kowalska, blog obibooki.pl, prowadząca „Przeczytaj mi te historię” w TVP Historia

Gra Historia Polski zawiera planszę, 55 kart, pionki i kostkę oraz instrukcję.

Wiek: 7+

Szczegóły

Tytuł: Kapitan Nauka: Historia Polski. Gra edukacyjna
Podtytuł: Wiek: 7+
Producent: Edgard
Seria: Kapitan Nauka
Kod paskowy: 5903792767029
Rok wydania: 2020
Oprawa: pudełko

Recenzje