Gdy chodzi o dobro bliźniego, nie ma miejsca na kompromisy
Ksiądz Jan Zieja – świadek XX wieku, który całym życiem służył Bogu i człowiekowi. Podczas doświadczeń kampanii w 1920 roku z przykazania „Nie zabijaj!” uczynił swoje credo. W ciężkich czasach był zawsze blisko tych, którzy go potrzebowali – trakcie drugiej wojny światowej pełnił funkcję naczelnego kapelana Szarych Szeregów, Batalionów Chłopskich oraz Batalionu „Baszta” w Powstaniu Warszawskim.
Natchniony prorok i charyzmatyczny kaznodzieja, który asystował przy pierwszych zakonnych ślubach świętej Faustyny Kowalskiej i przyjął konspiracyjną przysięgę Witolda Pileckiego, a także prowadził rekolekcje, w których uczestniczył biskup Karol Wojtyła. Choć przyjaźnił się ze Stefanem Wyszyńskim, w zasadniczych sprawach potrafił przeciwstawić się nawet jemu. Zawsze w wirze zmian, został jednym z pierwszych członków Komitetu Obrony Robotników.
Duszpasterz napędzany ewangelicznym przykazaniem miłości. Apostoł Kościoła ubogiego, który nigdy nie przyjmował pieniędzy za posługi religijne.
Książka Niewygodny prorok powstała w oparciu o szerokie badania archiwalne, świadectwa współczesnych, a także rozmowy z samym bohaterem. To lektura krzepiąca, po raz pierwszy w sposób pełny prezentująca życie ks. Jana Ziei.
Jacek Moskwa – dziennikarz, pisarz, wieloletni korespondent polskich mediów w Watykanie. Autor m.in. wielokrotnie wznawianego wywiadu rzeki z ks. Janem Zieją Życie Ewangelią, Tajemnic konklawe 1978 oraz czterotomowej biografii Droga Karola Wojtyły.
Szczegóły
Tytuł: Niewygodny prorok. Biografia ks. Jana ZieiAutor: Jacek Moskwa
Wydawnictwo: Znak
Kod paskowy: 9788324060559
ISBN: 978-83-240-6055-9
Rok wydania: 2020
Ilość stron: 496
Format: 16.3 x 23.5 cm
Oprawa: Twarda
Recenzje
Informacje:
Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także:
Gomułka Dyktatura ciemniaków
Heraclon
Idź precz, szatanie!
Wybrane modlitwy o uwolnienie
Wybrane modlitwy o uwolnienie
Wydawnictwo AA
Arcyparadoks śmierci
Fundacja Świętego Mikołaja
Gierek i jego czerwony dwór
Heraclon
W obliczu Zagłady
POLSKI INSTYTUT SPRAW MIĘDZYNARODOWYCH
Chamstwo
Czarne