Drewniana skarbonka świnka, różowa (PLTO-8612) (Uszkodzone opakowanie)

Plan Toys

  • Format: 11 x 11 x 11 cm
  • Oprawa: Kartonowa
Wysyłka:
Dzisiaj
Sugerowana cena
65,01 PLN
Nasza cena
52,62 PLN
Oszczędzasz 20%Outlet: uszkodzenie opakowania bez wpływu na zawartość
To super skarbonka, która pomoże każdemu dziecku w nauce oszczędzania. Jest również prześliczną ozdobą nie tylko dziecięcego pokoju.
 
To, że skarbonki bardzo często mają kształt świnki zawdzięczamy pewnemu... nieporozumieniu językowemu. Kiedyś pieniądze nie były trzymane w bankach, a najczęściej w kuchennych, glinianych słojach, zwanych po angielsku pygg (czyt. pug). Język ewoluował i z czasem Anglicy zamiast "pug" zaczęli mówić "pig", co znaczy dosłownie "świnia". W XIX wieku pewien brytyjski garncarz wpadł na pomysł połączenia dwóch podobnie brzmiących słów w odniesieniu do jednej rzeczy. Tak w świecie finansów pojawiła się świnka - skarbonka.
 
Skarbonka marki Plan Toys jest wykonana z materiału nazwanego PlanWood®, odzyskanych w procesie obróbki drewna kauczukowego drobin i wiór. Prasowane pod wysokim ciśnieniem PlanWood® odznacza się wyjątkową trwałością, a dzięki organicznemu barwieniu całego materiału nie odbarwia się i jest odporne na zabrudzenia.
 
Aby dowiedzieć się jak otworzyć świnkę koniecznie trzeba zapoznać się z instrukcją dołączoną do produktu.
 
W ofercie jest również świnka w kolorze czarnym oraz naturalnym. Razem tworzą stylowe trio idealne w każdym pomieszczeniu domu.

Zabawki Plan Toys wykonane są z drewna kauczukowego lub z materiału nazwanego PlanWood - zmielonych korzeni gałęzi drewna kauczukowego. Szczególny nacisk producent kładzie na połączenie zabawy z nauką. Starannie zaprojektowane instrumenty muzyczne, gry, układanki, klocki i zabawki manipulacyjne zapewniają wszechstronny rozwój dziecka już od najmłodszych lat.

Szczegóły

Tytuł: Drewniana skarbonka świnka, różowa (PLTO-8612) (Uszkodzone opakowanie)
Producent: Plan Toys
Kod paskowy: 8854740086129
Języki: polski
Rok wydania: 2016
Format: 11 x 11 x 11 cm
Oprawa: Kartonowa

Recenzje