Botanik
Wiek: 10+

Rebel

  • Oprawa: Pudełko
Wysyłka:
Niedostępna
Sugerowana cena
0 PLN

Kombinuj i uprawiaj kosmiczne rośliny!
W zaciszu laboratorium wybitna badaczka Beatrix Bury opracowała technologię mechanicznej hodowli pożywienia. Pozwoli ona przetrwać mieszkańcom Forhams, więźniom świata skażonego przez toksyczne opary. Nagła potrzeba ratowania tej zagrożonej planety sprawiła, że badaczka powierzyła zadanie stworzenia nowego projektu dwóm zespołom jej najlepszych mechabotaników... To będzie nie lada wyzwanie! Każdy z jej zespołów oddany jest misji stworzenia jak najlepszej maszyny, a laboratorium Beatrix stało się polem ostrej rywalizacji. Do dowodzenia jednym z zespołów wybrano właśnie Ciebie - zrób wszystko, aby sprostać wyzwaniu!
 
Botanik to dwuosobowa gra logiczna, w której uczestnicy naprzemiennie dobierają elementy ze wspólnego rejestru, by rozbudowywać swoje maszyny nawadniające. Jednak sprawa nie jest taka prosta! W Botaniku gracz nigdy nie może od razu wziąć kafelka, który sobie upatrzył. Musi to zrobić w 2 krokach: najpierw umieszcza go po swojej stronie rejestru, a później uwalnia dzięki sprytnemu umieszczeniu innego kafelka w rzędzie centralnym… To wymaga finezji!
 
Na czym to polega?
W swojej turze kładziesz kafelek po swojej stronie rejestru (jeśli układ na to pozwala) albo w stosie centralnym. W drugim przypadku uwalniasz kolejne kafelki, które przyłączasz do swojej maszyny.
 
Aby wygrać, musisz mądrze grupować kolory, powiększać system rur, nawadniać rośliny i sprytnie opóźniać ruchy przeciwnika.
 
Dlaczego pokochasz tę grę?
  • Choć podstawowe zasady Botanika są proste, jego urok i możliwości tkwią w decyzjach, przed którymi staną gracze. Każde dołożenie kafelka to taktyczne posunięcie, które wpływa na sytuację zarówno naszą, jak i przeciwnika.
  • Zabawa z tym tytułem to prawdziwy pojedynek umysłów! Czy chcę pomóc sobie, ale jednocześnie dać przeciwnikowi dobrą okazję do zapunktowania? A może poświęcę własny cel, by opóźnić działania drugiej strony? 
  • Dzięki temu, że gra opiera się wyłącznie o losowo dobierane kafelki oraz indywidualne decyzje uczestników, w Botaniku nie ma dwóch takich samych partii i identycznych układów. 
Zawartość pudełka:
  • mechaznacznik,
  • rejestr,
  • 67 kafelków,
  • instrukcja.
Wiek: 10+
Liczba graczy: 2 osoby
Czas gry: ok. 30 min
Autor: Grégoire Largey, Frank Crittin, Sébastien Pauchon
Ilustracje: Franck Dion

Szczegóły

Tytuł: Botanik
Podtytuł: Wiek: 10+
Wydawnictwo: Rebel
Kod paskowy: 3558380066613
Oprawa: Pudełko

Recenzje