1794

Sonia Draga

  • Rok wydania: 2021
  • Format: 14.5 x 20.5 cm
  • Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Wysyłka:
1 - 3 dni robocze + czas dostawy
Sugerowana cena
42,90 PLN
Nasza cena
29,86 PLN
Oszczędzasz 31%
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 24,91 zł



Mroczny i wciągający skandynawski kryminał historyczny. Niklas Natt och Dag tworzy obraz Sztokholmu w końcowych latach epoki gustawiańskiej. Zrywa maskę przepychu i przedstawia straszliwą, lecz fascynującą rzeczywistość Szwecji końca XVIII wieku. Oglądamy świat tętniący życiem, a zarazem zgniły. Wkrótce miasto doczeka się swoich najciemniejszych dni, gdy fasady pękają, a blask dawnych czasów ustępuje mrokowi kryjącemu się w zakamarkach miasta.

Brutalne zbrodnie, niebezpieczne tajemnice i odrażający przestępcy. Autor umiejętnie korzysta z dorobku takich mistrzów jak: Umberto Eco, Arthur Conan Doyle i James Ellroy.

Niklas Natt och Dag urodził się w 1979 roku w Sztokholmie. Wywodzi się z najstarszego żyjącego do dziś szwedzkiego rodu szlacheckiego. W XV wieku jeden z jego przodków brał udział w morderstwie bohatera narodowego, Engelbrekta, inny sto lat później przyczynił się do utraty stolicy Szwecji na rzecz Chrystiana II Tyrana, a na początku XIX stulecia kolejny przedstawiciel rodu, skazany na śmierć, musiał uciekać z kraju, gdy zażądał abdykacji króla Karola XIV Jana. Sztokholm 1793 to jego debiutancka powieść, za którą otrzymał nagrodę Szwedzkiej Akademii Kryminału oraz nominację do tytułu Książki Roku. Gdy nie jest zajęty pisaniem lub czytaniem, grywa na gitarze, mandolinie, skrzypcach i shakuhachi, japońskim flecie bambusowym. Mieszka w Sztokholmie z żoną i dwoma synami.


Kraj produkcji: PL

Producent:
Wydawnictwo Sonia Draga Sp. z o.o.
Fitelberga 1
40-588 Katowice (Polska)
tel: 327826037
email: info@soniadraga.pl


Szczegóły

Tytuł: 1794
Autor: Niklas Natt och Dag
Wydawnictwo: Sonia Draga
ISBN: 9788382301816
Tytuł oryginału: 1794
Tłumacz: Łygaś Wojciech
Języki: polski
Rok wydania: 2021
Ilość stron: 592
Format: 14.5 x 20.5 cm
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Kraj produkcji: PL

Recenzje