Cobi, Youngtimer Collection: Citroen 2CV Type AZ 1962 (24511)
Wiek: 6+

Cobi

  • Oprawa: pudełko
Wysyłka:
2 - 3 dni robocze + czas dostawy
Sugerowana cena
55,17 PLN
Nasza cena
43,03 PLN
Oszczędzasz 23%

Produkowany i ulepszany nieprzerwanie w latach 1949-1990 Citroen 2CV stał się ikoną francuskiej motoryzacji. Samochód został zaprojektowany jeszcze przed wojną. Jego powstanie wiąże się z potrzebą wyprodukowania prostego i taniego samochodu dla mas, w myśl hasła rzuconego przez dyrektora firmy Pierre Boulangera quatre roues sous un parapluie (cztery koła pod parasolem). Auto było maksymalnie uproszczone, ekonomiczne i umożliwiało komfortowy transport 4 osób z bagażem. Ochrzczone najbrzydszym samochodem świata na Salonie Paryskim w 1948 roku wbrew ocenom krytyków stało się obiektem pożądania. Przez 41 lat produkcji powstało blisko 4 miliony egzemplarzy w fabrykach na całym świecie. Dzisiaj samochód ten ma status kultowego i jest gratką dla kolekcjonerów. Auto w wersji AZ to sedan z kolejnymi ulepszeniami. Cechą charakterystyczną był rozpinany panoramiczny dach, który można było zwinąć.
 
Z 82 klocków konstrukcyjnych COBI wybudujesz rewelacyjnie odwzorowany w modelarskiej skali 1:35, model kultowego Citroena 2CV type AZ. Dzięki zastosowaniu specjalnie zaprojektowanych dla tego auta elementów, kształt karoserii jest maksymalnie zbliżony do oryginału. Na uwagę zasługują również zupełnie nowe lampy przednie, które z pewnością znajdą zastosowanie w wielu modelach Kolekcji Historycznej COBI! Oddzielnym kolorem jest zaznaczony dach wraz z nadrukowanymi klamrami spinającymi. Samochód jest wyposażony w 4 ruchome koła oraz nadruki kluczowych detali. Citroen mierzy 11 cm długości i 4,5 cm wysokości. Do zestawu dołączona jest tabliczka z podpisem modelu i logo CITROEN z epoki! Nadrukowane tablice rejestracyjne również prezentują nazwę modelu.
 
Kolekcja Cobi Youngtimer i Kolekcja Historyczna obejmuje zabytkowe samochody największych marek motoryzacyjnych. Wszystkie auta zaprojektowane są w modelarskiej skali 1:35 i stanowią spójną kolekcję idealną dla dzieci, młodzieży i dorosłych pasjonatów historii oraz motoryzacji.
 
COBI-zbuduj historię, klocek po klocku!
 
Szczegóły produktu:
  • 82 wysokiej jakości elementy.
  • Wyprodukowane w UE przez firmę z ponad 20-letnią tradycją.
  • Spełniają normy bezpieczeństwa dotyczące produktów dla dzieci.
  • W pełni kompatybilne z innymi markami klocków konstrukcyjnych.
  • Klocki z nadrukami nie odkształcają się i nie bledną w czasie zabawy czy pod wpływem temperatury.
  • Model samochodu w skali 1:35.
  • Klocek z nadrukowaną nazwą modelu.
  • Wymiary modelu (dł x wys): 11 cm (4.3”) x 4,5 cm (1.8").

 


Szczegóły

Tytuł: Cobi, Youngtimer Collection: Citroen 2CV Type AZ 1962 (24511)
Podtytuł: Wiek: 6+
Producent: Cobi
Seria: Youngtimer Collection
Kod paskowy: 5902251245115
Oprawa: pudełko

Recenzje