Cyklady: Monumenty

Rebel

  • Oprawa: pudełko
Wysyłka:
1 - 2 dni robocze + czas dostawy
Sugerowana cena
79,95 PLN
Nasza cena
69,32 PLN
Oszczędzasz 14%

Uwaga! To nie jest samodzielna gra! Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry: Cyklady.

„W hełmie złocistym Aresie, siedzący na wozie, przemożny, hardy, zbrojny spiżem i tarczą, miast opiekunie!”
- Homer, Hymn do Aresa

Dodatek Cyklady: Monumenty wprowadza do gry dziesięć antycznych monumentów, a każdy z nich oferuje graczom nowe, niesamowite możliwości:
  • Cytadela Aresa stojąca na jednej z Twoich wysp uniemożliwia inwazję z lądu, powietrza i morza, tak długo jak przynajmniej 1 jednostka stoi na polu z Cytadelą,
  • Uniwersytet Ateny umożliwia szkolenie tylu filozofów podczas jednej tury, na ilu Cię stać - a to wydatnie przyspiesza budowę Metropolii,
  • Wielka Latarnia Posejdona ratuje statki, które zostały zniszczone w walce i zwraca je do bezpiecznej przystani, aby można je było wykorzystać w kolejnym starciu.

Inne monumenty pozwalają na aktywację mitologicznych stworzeń, otrzymywanie jednostek za darmo bądź tańszą rekrutację filozofów i kapłanów.

Każdy Monument składa się z dwóch mniejszych budynków. Przykładowo: Cytadela Aresa to dwa budynki fortecy, Akademia Militarna składa się z fortecy i uniwersytetu, i tak dalej...

Dzięki temu, oprócz swojej unikalnej właściwości, monument posiada również właściwości budynków składowych - dwie fortece z Cytadeli Aresa dodają 2 do wyniku rzutów podczas walk lądowych, a Wielka Latarnia Posejdona czyni to samo przy walkach morskich!

Dodatek Cyklady: Monumenty znacząco zmienia myślenie o przebiegu rozgrywki i już od pierwszych chwil sprawia, że staramy się wybierać bóstwa, które umożliwią nam jak najszybsze wybudowanie monumentu. Dzięki niemu zyska na znaczeniu mnogość i głębia strategicznych opcji jakie otworzą się przed twórcami nowych budowli.

Dodatek jest w pełni kompatybilny z pozostałymi dodatkami do Cyklad.

Liczba graczy: 2-5 osób
Czas gry: ok. 90 minut
Wiek: 14+

Szczegóły

Tytuł: Cyklady: Monumenty
Producent: Rebel
Seria: Cyklady
Kod paskowy: 3760146649569
Rok wydania: 2021
Oprawa: pudełko

Recenzje

Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także: