Nowoczesny, przystosowany do polskiej specyfiki wykład o bioetyce.
Autor definiuje bioetykę jako etykę systemów opieki zdrowotnej w społeczeństwach demokratycznych. Przywołuje zarówno klasyczne przykłady dające początek bioetyce, jak i kazusy z rodzimej praktyki medycznej, co sprawia, że praca ? nic nie tracąc z walorów podręcznika dla studentów medycyny, biologii, filozofii i prawa ? staje się także ciekawą lekturą dla lekarzy, biologów, filozofów i prawników oraz szerokiego grona czytelników zainteresowanych moralną stroną uprawiania medycyny. Po raz pierwszy w polskiej literaturze przedmiotu uwzględniono w tak szerokim zakresie kulturalne, społeczne, prawne i ekonomiczne realia Polski, które wpływają na kształt polityki zdrowotnej naszego kraju.
Tom 2. przedstawia: moralne aspekty rozdzielnictwa świadczeń zdrowotnych; etyczne wymogi i prawne regulacje badań naukowych w medycynie; moralną stronę transplantologii; etyczno-prawne zagadnienia błędów medycznych.
Kazimierz Szewczyk, prof. nadzw., kierownik Zakładu Bioetyki Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Autor i współautor prac z immunologii, filozofii biologii i medycyny, tanatologii oraz etyk zawodowych, w tym nagrodzonych nagrodą Ministra Zdrowia podręczników Etyka i deontologia lekarska oraz Dobro, zło i medycyna. Wstęp do bioetyki kulturowej. Współpracownik Komisji Etyki Medycznej PAU, członek założyciel Polskiego Towarzystwa Bioetycznego.
Szczegóły
Tytuł: Bioetyka Tom 2Podtytuł: Pacjent w systemie opieki zdrowotnej
Autor: Szewczyk Kazimierz
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Kod paskowy: 978830115796801
ISBN: 9788301157968
Liczba tomów: 2
Numer tomu: 2
Tytuł tomu: Pacjent w systemie opieki zdrowotnej
Języki: polski
Rok wydania: 2009
Ilość stron: 304
Format: 17.0x24.2cm
Oprawa: Miękka
Waga: 0.49 kg
Recenzje
Informacje:
Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także:
Solo, ale w ostrogach Poradnik dla samotnych rodziców
Wydawnictwo Pedagogiczne ZNP
Fenomen czasu wolnego
Harmonia
Pedagogika innowacyjności
między teorią a praktyką
między teorią a praktyką
Wydawnictwo Naukowe UMK
Krótka historia młodzieżowej subkulturowości
Wydawnictwo Naukowe PWN
Ciemno, prawie noc
W.A.B.
Chmurdalia
W.A.B.