Pierwsze polskie i zaktualizowane wydanie książki, która krok po kroku wyjaśnia, jak obalić rząd.
Kiedy w lipcu 2016 roku Turcją wstrząsnął zamach stanu, świat wstrzymał oddech. Dwa dni po nieudanym przewrocie Edward Luttwak precyzyjnie pokazał, czemu przewrót nie mógł się powieść. Równie dobrze mógł polecić zamachowcom swój podręcznik.
Niemal pięćdziesiąt lat przed dramatycznymi wydarzeniami w Turcji, w 1968 roku, ukazała się debiutancka książka Luttwaka ? Zamach stanu. Podręcznik. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Ponoć już w 1972 roku, podczas marokańskiego zamach stanu, obok zamordowanego generała Mohameda Oufkira znaleziono jeden z egzemplarzy książki Luttwaka. Przez następne pół wieku kolejne rządy zabezpieczały się przed potencjalnymi przewrotami, wprowadzając w życie wskazówki dwudziestosześcioletniego studenta. W tym samym czasie Luttwak, doradca m.in. Ronalda Reagana, George?a Busha seniora czy Dalajlamy, dał się poznać jako genialny strateg, obdarzony przenikliwym umysłem i doskonałą pamięcią.
Luttwak krok po kroku pokazuje, w jaki sposób przeprowadzić skuteczny zamach stanu ? od jego przygotowania, przez przeprowadzenie, po utrzymanie nowego porządku. Wyjaśnia, jak istotne jest przejęcie kontroli nad służbami, ile zależy od istniejącej kraju infrastruktury czy jak należy obejść się z politycznymi rywalami. W nowym wydaniu autor bierze pod uwagę doświadczenia ostatnich pięćdziesięciu lat oraz nieprzerwany rozwój technologiczny i militarny. Jako genialny strateg bierze pod uwagę wszystko: począwszy od natychmiastowej neutralizacji zbrojnych sił przeciwnika a skończywszy na odpowiednim wykorzystaniu internetu czy mediów społecznościowych.
Szczegóły
Tytuł: Zamach stanu PodręcznikAutor: Edward Nicolae Luttwak
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
ISBN: 9788301195243
Języki: polski
Rok wydania: 2020
Ilość stron: 274
Format: 14.3x20.5
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Waga: 0.36 kg
Recenzje
Informacje:
Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także:
Demokracja i rządy prawa
Scholar
Zew włóczęgi Opowieści wędrowne
Karakter
Język Naród Państwo
Język jako zjawisko polityczne
Język jako zjawisko polityczne
Wydawnictwo Naukowe PWN
Prawo konstytucyjne współczesnej Polski
C. H. Beck