Gierki małżeńskie: Kalambury
Wiek: 16+

MDR

  • Format: 25.5x25.5cm
  • Oprawa: Pudełko kartonowe
Wysyłka:
2 - 3 dni robocze + czas dostawy
Sugerowana cena
138,38 PLN
Nasza cena
106,19 PLN
Oszczędzasz 24%Jesteście wielbicielami kalamburów? Oto zupełnie nowa wersja kultowej gry, przeznaczona dla towarzyskich par ceniących dowcip, błyskotliwość i wyobraźnię plastyczną! Pokażcie i narysujcie setki haseł przygotowanych w wielu zaskakujących kategoriach oraz spróbujcie powstrzymać się od śmiechu na widok ekstremalnych starań rywalizujących graczy! Do zdobycia unikalny certyfikat poświadczający geniusz zwycięzców (a jak wiadomo, taki dokument zawsze się przyda)!

Kalambury - gra dla dorosłych
Kalmbury według Andrzeja Mleczki to wariacja na temat klasycznej gry. Przeznaczona do grania w parach maksymalnie przez 8 osób pozwala na zrewidowanie swoich umiejętności rysowania i przekazywania informacji w ściśle określony sposób. Zabawne polecenia, należące do różnych grup tematycznych, takich jak: zwierzęta, jedzenie, sport, film, powiedzenia wywołają wśród uczestników salwy śmiechu połączone z irytacją niemożności wyrażenia tego, co proste i banalne. Gra zakłada również wariant rozgrywki dla dwóch osób, dzięki czemu jest produktem, który sprawdzi się w każdej sytuacji.

Ilustrowana gra planszowa wg. Andrzeja Mleczki
Gra zachwyca nie tylko przemyślaną konstrukcją, ale także wykonaniem. Wszystkie komponenty stworzone są z mocnej tektury, która przetrwa nie jedną rozegraną partię. Prawdziwego uroku całej grze nadają niepowtarzalne ilustracje Andrzeja Mleczki, które można uznać za małą sztukę użytkową. Rozpoznać na nich można charakterystyczny styl ilustratora, któremu nie obca jest ironia połączona z humorem. Sytuacje z dnia codziennego przedstawione są w zabawny sposób, który spodoba się każdemu graczowi. Wszystkie elementy gry, także te nawiązujące do spraw damsko-męskich przedstawione są w wyważony i atrakcyjny sposób. Z pewnością nie będziecie wstydzili się pokazać gry znajomym i rodzinie.

Zasady gry Kalambury
Celem gry jest zebranie jak największej ilości punktów para, której uda się uzyskać najwięcej żetonów Kupidyn otrzyma certyfikat potwierdzający ich umiejętności. Gracze ustawiają swoje pionki na planszy i przesuwają się o jedno pole do przodu, wykonując zadania przypisane do danego miejsca. Jedna osoba z pary wykonuje zadanie, druga zaś stara się odgadnąć odpowiedź. Jeśli jej się uda otrzymuje żeton. Zadania powinny być wykonywane naprzemiennie, przez każdą osobę z pary.

Istnieją cztery rodzaje pól:
- Rysowanie do każdego hasła przypisane są kolory, zakręcenie butelką wskazuje, które hasło należy narysować na suchościeralnej tablicy wielokrotnego użytku
- Pokazywanie na każdą odpowiedź uczestnik ma 60 sekund czas odmierza klepsydra
- Pitu pitu osoba opisująca hasło może używać tylko słów na literę p, np. krzesło przedmiot, posiedzieć, podparcie
- Finał należy narysować hasło na konkretną literę; dodatkowo należy odgadnąć jak najwięcej haseł w czasie mierzonym przez klepsydrę


Szczegóły

Tytuł: Gierki małżeńskie: Kalambury
Podtytuł: Wiek: 16+
Autor: Loroch Paweł
Producent: MDR
Kod paskowy: 5905669227148
Języki: polski
Rok wydania: 2018
Format: 25.5x25.5cm
Oprawa: Pudełko kartonowe

Recenzje