Black Angel (edycja polska)
Wiek: 12+

Rebel

  • Format: 28 x 40 x 8 cm
  • Oprawa: pudełko
Wysyłka:
Jutro (czwartek 2024-06-13)
Sugerowana cena
355,99 PLN
Nasza cena
256,70 PLN
Oszczędzasz 28%
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 256,70 zł

Zarządzaj międzygalaktyczną fregatą!

Zachowując się skrajnie nieodpowiedzialnie, ludzkość doprowadziła do wyczerpania naturalnych zasobów Ziemi, czyniąc ją planetą niemalże niezdatną do życia. W obliczu zbliżającej się zagłady, społeczności stanęły przed koniecznością zjednoczenia. Nadszedł czas, by zapomnieć o uprzedzeniach i różnicach; wymiana wiedzy i doświadczeń jest znacznie ważniejsza, zwłaszcza, gdy brak nam czasu.

W ten sposób światło dzienne ujrzał Black Angel - największy projekt w historii ludzkości. Pierwsza międzygalaktyczna fregata została zbudowana, by przenieść ludzki materiał genetyczny na najbliższą planetę o warunkach odpowiednich do życia. Statek będzie musiał przemierzyć długą drogę, a sama podróż może potrwać tysiące lat. Zapadła więc decyzja o tym, że jego załoga będzie składała się wyłącznie z robotów zarządzanych przez kilka niezależnych sztucznych inteligencji. Ta z nich, która okaże się najsprawniejsza, będzie nadzorowała proces adaptacji człowieka na nowej planecie.

Black Angel to gra oparta o mechanikę przydzielania pracowników. Podczas rozgrywki każdy z uczestników wciela się w jedną ze sztucznych inteligencji dowodzących grupą robotów. Naszym zadaniem będzie zarządzanie statkiem - bezpieczne poprowadzenie go w przestrzeni kosmicznej, odpieranie ataków z zewnątrz, wykonywanie niezbędnych napraw, a ostatecznie dotarcie prosto do celu. Za realizowanie tych zadań otrzymujemy punkty, które zostaną zsumowane na koniec gry.

Dlaczego pokochasz tę grę?
- Nietypowa konstrukcja planszy przestrzeni kosmicznej stanowi bardzo ciekawe rozwiązanie - z jednej strony gwarantuje nam alternatywne ustawienia początkowe, z drugiej zaś determinuje, kiedy skończy się gra.
- Wykorzystany w Black Angel element losowy nie determinuje rozgrywki, a jedynie ją urozmaica, stawiając przed nami dodatkowe wyzwanie - pogodzenie naszej strategii z możliwościami w danej turze.
- Ze względu na dużą ilość komponentów, których rozlokowanie w każdej rozgrywce jest zupełnie inne, w przypadku tej gry nie ma dwóch jednakowych partii. Za to z każdą kolejną odkrywamy nowe możliwości i drogi do zwycięstwa.

Zawartość pudełka:
- plansza Black Angel
- 4 plansze graczy
- 7 dwustronnych pasów gwiezdnych
- żeton planety Spes i znacznik Spes
- figurka fregaty Black Angel
- 20 figurek statków
- 64 figurki robotów
- 18 kości
- 12 żetonów technologii początkowych
- 48 dwustronnych żetonów technologii
- 16 żetonów technologii zaawansowanych
- 60 kart misji
- 30 kart destruktorów
- 8 dysków
- 40 znaczników surowców
- 30 znaczników uszkodzeń/szczątków
- znacznik pierwszego gracza
- 12 kart trybu solo
- 4 karty pomocy
- instrukcja
- załącznik

Liczba graczy: 1-4 osoby
Średni czas gry: ok. 60-120 minut
Wiek: 12+

Szczegóły

Tytuł: Black Angel (edycja polska)
Podtytuł: Wiek: 12+
Autor: Sébastien Dujardin, Xavier Georges, Alain Orban
Producent: Rebel
Kod paskowy: 3558380073529
Języki: polski
Rok wydania: 2020
Format: 28 x 40 x 8 cm
Oprawa: pudełko
Waga: 2.86 kg

Recenzje